Skocz do zawartości

Deszczownia


kubas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam filtr aquael trurbo 350 wraz z końcówką kierującą i myślałem nad zainstalowaniem deszczowni pod taflą wody jednak czy jest sens?

Wyczytałem, że deszczownia wytrąca z wody CO2 jednak pytanie co wytrąca bardziej woda z wylotu filtra czy z deszczowni(pod powierzchnią) czy może tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam filtr aquael trurbo 350 wraz z końcówką kierującą i myślałem nad zainstalowaniem deszczowni pod taflą wody jednak czy jest sens?

Wyczytałem, że deszczownia wytrąca z wody CO2 jednak pytanie co wytrąca bardziej woda z wylotu filtra czy z deszczowni(pod powierzchnią) czy może tak samo?

Wszystko zależy jak masz skierowany wylot, czy masz bąbelki itp.

Opisz jak to u Ciebie wygląda bo ciężko stwierdzić jeśli np. wylot będziesz miał gdzieś nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bąbelek. wylot mam skierowany w górę jakieś 5 cm pod powierzchnią. Za kilkanaście minut wrzuce filmik jak to wygląda

 

 

 

tak to wygląda

 

odrazu kilka pytań. Jak widać na tafli mam kożuch bakteryjny tak? Czytałem ze on znika jak jest ruch tafli wody u mnie jak widać występuje jak się go pozbyc? Czy to w ogóle nie jest kożuch? Obecnie wygląda to jak takie rozdrobnione plamy tłuszczu.

Jak widać roślinki się troche ruszają czy nie będzie im to przeszkadzać? Oraz co to za roślinka na końcu filmiku? Są to "młode sadzonki" roślinki, która rośnie przy filtrze. Są one bez korzeni czy one sie ukorzenią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie wystawał 0,5 cm to nic mu nie będzie lecz wydaje mi się, że jak ustawisz górną obudowę filtra trochę pod taflą wody to będzie ok.

 

Co do deszczownicy to będziesz miał to samo co teraz lecz filtr będzie mógł być trochę niżej.

Jak masz kasę to sobie kup ponieważ możesz zwiększyć przepływ i nie będzie wiru w akwarium jak przy tradycyjnych wylotach filtrów wewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niżej to nie bardzo bo i tak teraz gąbka jest z 1 cm nad podłożem :P.

Z deszczownia chodzi mi głównie o to CO2.

A co do tego wystawania filtra jestes pewien, że tak może być? W instrukcji jest napisane, że ma być caly zanurzony jednak szczerze to nie bardzo wiem jakie to miało by mieć znaczenie no ale specjalistą nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pomyśl ile tego CO2 masz w tej wodzie? Zakładam, że nie dozujesz z bimbrowni czy butli, a tak poza tym do tych roślin co tam masz to nie martw się o CO2.

Nie wypłucze całego, a do roślin starczy.

Deszczownie możesz śmiało założyć, a różnicy z tym CO2 nie zauważysz.

 

A co do tego wystawania filtra jestes pewien, że tak może być? W instrukcji jest napisane, że ma być caly zanurzony jednak szczerze to nie bardzo wiem jakie to miało by mieć znaczenie no ale specjalistą nie jestem.

Jak masz taki właśnie problem wo weź go nie wyciągaj ponad taflę wody. Ja testowałem Atmana AT F301 centymetr nad taflą wody i oprócz tego, że zaszedł kamieniem to wszystko było dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...