Skocz do zawartości

Atak glonów i pleśni


micuch11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duży problem od jakiegoś czasu na szybach mam małe białe nitki i zielone glony ,a na korzeniu jest coraz więcej pleśni nawet na mech wchodzi. Nawożę mikro i makro poniedziałek-wtorek ,co2 cały czas,aquaflorin potassium co 2 tygodnie.Jak to wszystko usunać mam 6 krewetek red cherry.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś wrzucił jakąś fotkę tej pleśni - może to jest taki białawy galaretowaty nalot? Jeśli tak to nie trzeba nic z nim robić po jakimś czasie sam zejdzie albo ryby i krewetki go zjedzą. Często występuje na nowych korzeniach.

Co do kwestii glonów dobrze by było wiedzieć jakie masz parametry wody - jeśli są jakieś braki glony będą się pojawiać. Na nitkę polecam wywar z zielonej herbaty i częstsze podmiany wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zbiornik 275 litrów i również walczę (nierówno tzn. ciągle przegrywam) z glonami,. W aqa królują nitkowce i inne zielone badziewia :( , najgorsze pojawiły się takie ciemno-zielone glony na roślinach. Ograniczyłem światło do 8 godz. dziennie ale nic to nie pomaga. Zastanawiam się czy zakup instalacji CO2 coś zmieni !? Mam tu na myśli częste "koszenie" chorych roślin ?

I do "Łorena" jak wygląda terapia z zielonej herbaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zbiornik 275 litrów i również walczę (nierówno tzn. ciągle przegrywam) z glonami,. W aqa królują nitkowce i inne zielone badziewia :( , najgorsze pojawiły się takie ciemno-zielone glony na roślinach. Ograniczyłem światło do 8 godz. dziennie ale nic to nie pomaga. Zastanawiam się czy zakup instalacji CO2 coś zmieni !? Mam tu na myśli częste "koszenie" chorych roślin ?

I do "Łorena" jak wygląda terapia z zielonej herbaty?

Podstawowa terapia moim zdaniem to dobrze zbilansowane nawożenie ale żeby o tym pisać to trzeba wiedzieć cokolwiek więcej o Twoim zbiorniku . Myślę że powinieneś założyć nowy wątek według np takiego schematu :

1.Kiedy akwarium zostało zalane(data)-

2.Litraż i wymiary akwarium-

3.Jakie jest oświetlenie(rodzaj,oznaczenie,moc-W/L)-

4.Jak długo świecisz(ile godzin)-

5.Podłoże-

6.Filtracja-

7.Typ zbiornika(Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.)-

8.Ozdoby(jakie)-

9.Rośliny(ile,jakie)-

10.Ryby(jw.)-

11.Podmianki(jak duże,jak często,jaka woda)-

12.Nawozy(czy podajesz,jakie,ile)-

13.CO2(czy jest,jak dystrybuowane)-

14.Parametry wody(aktualne wyniki testów jakie posiadasz)-

15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik-

16.Fotka-

Opis problemu-

Jeśli tak będzie skonstruowane pytanie będzie można dużo łatwiej odpowiedzieć i rozwiązać problemy.

Co do przepisu na zieloną herbatkę - płaska stołowa łyżka herbaty / pół szklanki wrzątku. Połowę wywaru podać po podmianie drugą połowę po trzech dniach.Może pomóc- ale pod warunkiem ze pozostałe parametry wody są w miarę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...