Skocz do zawartości

Wirujący Neonek


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Może i było, możliwe że przeoczyłem.

Kupiłem w czwartek 3 neon inesa, w akwa miałem jednego z poprzedniego zakupu.

Nie jestem pewien czy to ten nowy czy tez stary pływa tak jakby cały czas skręcał w prawo. Pływa kręcąc się, wirując. Ciężko to nazwać tak szczerze powiedziawszy. Czy to może być ta choroba bakteryjna??

 

 

Akwarium ma tak mniej więcej 27-28l wody. Mam dwa welonki, kilka gupików-max 8, w sumie 4 neony(wiem że mało) , kilka danio- jakieś 6 do 8, 2 kirysy i "glonojada". Wiem że to mało, zwłaszcza dlatego że welony to brudasy. Tego podejrzanego odizolowałem od reszty, dostał słoik.

Większe około 70l jest w trakcie konstruowania. Czeka na silikon.

 

Do wczoraj było dobrze. Przyniosłem od znajomej roślinkę, leżała trochę bez wody w aucie, nie było gorąco ale nie była zawiązana.

 

Reszta rybek zachowuje się tak jak zawsze.

 

 

Pompka z filtrem: head 550.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Może i było, możliwe że przeoczyłem.

Kupiłem w czwartek 3 neon inesa, w akwa miałem jednego z poprzedniego zakupu.

Nie jestem pewien czy to ten nowy czy tez stary pływa tak jakby cały czas skręcał w prawo. Pływa kręcąc się, wirując. Ciężko to nazwać tak szczerze powiedziawszy. Czy to może być ta choroba bakteryjna??

 

 

Akwarium ma tak mniej więcej 27-28l wody. Mam dwa welonki, kilka gupików-max 8, w sumie 4 neony(wiem że mało) , kilka danio- jakieś 6 do 8, 2 kirysy i "glonojada". Wiem że to mało, zwłaszcza dlatego że welony to brudasy. Tego podejrzanego odizolowałem od reszty, dostał słoik.

Większe około 70l jest w trakcie konstruowania. Czeka na silikon.

 

Do wczoraj było dobrze. Przyniosłem od znajomej roślinkę, leżała trochę bez wody w aucie, nie było gorąco ale nie była zawiązana.

 

Reszta rybek zachowuje się tak jak zawsze.

 

 

Pompka z filtrem: head 550.

 

Proszę o pomoc.

Zacznijmy od tego, że cała obsada do oddania. jak ty to mieścisz, jak na jedną rybę wychodzi 1l wody, masakra. Te 70l także nie będzie wystarczające na całą obsadę. Mogłyby tylko zostać kiryski neony i gupiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem że większe jest w stanie roboczym. Jeszcze kilka dni i będzie gotowe albo dam sobie spokój i kupię nowe w akwarystycznym.

 

 

 

Zaś Neonek może mieć uszkodzony pęcherz pławny.

 

Czym to leczyć?? Jeśli się da...

 

 

 

 

Jest to pożyczone akwa i właścicielka w nim miała około 30 ryb jak i nie więcej.

 

 

na początku były dwa welonki w kuli 5l, moja panna zażyczyła sobie na urodziny kule, max 3l, kupiłem jedną z większych jakie tylko widziałem. Do tego chciała złotą i srebrną rybkę. Pani w sklepie powiedziała że może tak być. Posiedziały w niej może ze dwa dni i postanowiłem zmienić im kulę na sześcian, pożyczyliśmy i tak jest już jakiś czas. więc jak dla mnie to mają luksus w porównaniu do kuli.

 

Ja bym jej walnął takie 120-200l ale ona nie chce, bo za dużo roboty i wgl. Miejsca nie ma, rodzice będą źli. Powiedziałem że sobie zamówię takie do 200l do siebie do domu jak tylko powstanie taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie chcę być nie miły, ale jeśli twoja panna nie chce zapewnić odpowiednich warunków rybom, to niech się za to absolutnie nie bierze...

A co do twojego akwarium, to oddaj wszystkie ryby, proponuję zostawić sobie harem gupika 1+2, i kupić ok. 5 Krewetek RC, i więcej już nic. Mogą też być same gupiki. Możesz też wszystkie oddać, i kupić stadko razbor galaxi, lub karłowatych. To tyle. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złote rybki wymagają znacznie większego litrażu, ponad 100l.

W tak małym zbiorniku rybki się męczą, będą z czasem karłowaciały i zdychały.

One żyją nawet do 20 lat w dobrych warunkach.

 

Teraz w akwa jest tragiczne przerybienie, aż dziwne że neony nie padają.

Większość trzeba by było oddać - żeby nie męczyć ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile czasu może sie rybka męczyć z tym pęcherzem pławnym?? Akwarium jest od połowy stycznia więc nie znam się na tym. Kupiłem ten filtr z myślą właśnie o rybkach, wodę miały bardzo zmętnioną, ledwo przejrzystą. Teraz jest w skali od 1 do 10 około 8.5-9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...