Skocz do zawartości

Krewetkarium, co i jak?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nabywcą nowego akwarium 30l "kostki". Chciałbym Zrobić tam krewetkarium :D. I Teraz tak:

1. Chciałbym zrobić trawniczek z gałęzatek, lecz nie wiem jakie podłoże.

2. Czy dno kosteczki może wgl. być dosłownie całe pokryte gałęzatką? Czy kreweciakom to nie będzie przeszkadzało?

3. Chciałbym włożyć tam również korzonka, który będzie troszkę wkopany w podłoże, również będzie obrośnięty od dołu gałęzatką, lecz górne części drewienka będą prawdopodobnie pokryte mchem java moss, może być takie coś?

4. Jakie proponujecie roślinki?

5. Wiem że krewetki bardzo lubią kryjówki, więc wymyśliłem sobie żeby zakopać w podłoże rurkę pcv tak żeby tylko otwór wejściowy był minimalnie wynurzony, oczywiście to będzie tak zamaskowane aby nie było tego widać, dobry pomysł?

6. Czy do tak malutkiego zbiorniczka jak podłącze CO2 to kreweciaki się nie uduszą?

W sumie to na razie chyba tyle... Jak mi się coś jeszcze przypomni to będę pytał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chciałbym zrobić trawniczek z gałęzatek, lecz nie wiem jakie podłoże.

Najładniej to wygląda na bazalcie.

2. Czy dno kosteczki może wgl. być dosłownie całe pokryte gałęzatką? Czy kreweciakom to nie będzie przeszkadzało?

U mnie było częściowo pokryte. To zależy również od Twojego upodobania.

3. Chciałbym włożyć tam również korzonka, który będzie troszkę wkopany w podłoże, również będzie obrośnięty od dołu gałęzatką, lecz górne części drewienka będą prawdopodobnie pokryte mchem java moss, może być takie coś?

Może być java. Ładniej wygląda christmas moss na korzeniu, ale to tylko mój gust.

4. Jakie proponujecie roślinki?

To zależy przy jakim świetle, nawożeniu.

5. Wiem że krewetki bardzo lubią kryjówki, więc wymyśliłem sobie żeby zakopać w podłoże rurkę pcv tak żeby tylko otwór wejściowy był minimalnie wynurzony, oczywiście to będzie tak zamaskowane aby nie było tego widać, dobry pomysł?

Krewetki i tak będą wolały mchy.

6. Czy do tak malutkiego zbiorniczka jak podłącze CO2 to kreweciaki się nie uduszą?

Nie uduszą jak będziesz rozsądnie dawać tam CO2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bazalt, okej, ale czy czasami inne roślinki będa chciały na tym podłożu rosnąć? :)

2. To już nie tylko chodzi o upodobanie, lecz jak będą się te stworki tam czuły :)

4. Co do nawożenia, nie chciał bym tam wlewać chemii... ; / a światełko, mam jedną wolna belkę oświetleniową osram 13w.

5. Czyli proponujesz nie wkładać tej rureczki?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Pewnie, że tak.

2.Mech możesz dać gdziekolwiek. Krewetki będą siedzieć tam gdzie będzie mech.

4.Chemia/leki to co innego niż nawozy. Warto coś tam dolewać.

5.Kiedyś miałem kokosa w akwarium to i tak siedziały tylko na tej części z mchem. Co nie zmienia faktu, że mogą tam wchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ja w moim mam czarny piach bazaltowy+trawnik z gałęzatki i ładnie mi rosną roślinki.

2.Krewety lubią siedzieć na mchach i gałęzatce,więc daj im tego trochę.

3.Ja nawożę aqua art classic i wszystko ładnie rośnie-od nawozów nic się nie stanie ;)

4.W trakcie wylinki krewetki chowają się gdzie da radę-możesz im zrobić jakąś grotę z kamieni lub schronienie z kokosa obrośniętego mchem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...