Skocz do zawartości

co zrobić z tą obsadą ?


Lula007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. w akwarium które założyłam pare miesięcy mam 6 brzanek różowych, 4 brzanki sumatrzańskie, 2 danio ( na początku było ich 6 ),

jedną bocję siatkowaną ( te drugą sprzedano mi zdechłą a niestety zauważyłam to dopiero w domu bo na worku był jakieś wzorki :/ a potem ich w sklepie nie było ) 2 bocje wspaniałe i 2 skalary (nie chciałam ich ale tata kupił półtora miesiąca temu to już zostały jak na razie brzanki im nie dokuczają za bardzo ). Czy moglibyście mi doradzić co zrobić z tą obsadą ? myślałam żeby dokupić brzanek mszystych ale nie wiem czy ''pasiaste'' by im nie dokuczały, ewentualnie coś glonożernego kosiarki lub otoski chociaż te drugie wydają mi się za małe w stosunku do reszty.Akwarium ma 120 l. i to w sumie moje pierwsze więc proszę bez złośliwych komentarzy :oops: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubaw normalnie. Bocje do oddania, skalary, danio i brzanki różowe też bym oddała. Widzę, ze stawiasz na brzany więc jeśli chcesz mieć kilka gatunków to sztukowo też musi ich troszkę być, ale póki co ... .

Napisz jaki masz sprzęt w akwarium jakie roślinki, no i wymiary (dł. wys. szer.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzanki mszyste to odmiana kolorystyczna brzanki sumatrzańskiej.

Ogólnie to bardzo agresywne ryby i powinny być trzymane w akwarium gatunkowym, bo atakują mniejsze lub łagodniejsze ryby.

Są stadne więc trzymamy je minimum 6 sztuk.

Skalary i bocje - tak jak wyżej pisano do oddania.

Poczytaj o tych rybach, bo rosną ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Sprzęt - filtr, grzałka i pompka firmy Aquael pokrywa firmy wromak wymiary akwarium - 80 dł. 45 wys. i 35 szer. Rośliny - cryptocoryne Wendtii i mech Phoenix na korzeniu

2.Akurat wiem co to są brzanki mszyste,ale czytałam że Sumatrzańskie mogą je pogryźć bo są '' inne'' nie jestem pewna czy to prawda.

3.Dlaczego różowe oddać?Też są za duże?Jeśli chodzi o Sumatry,to oba gatunki nie wchodzą sobie w drogę.

 

Michał84:Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...