Skocz do zawartości

45 l - jakie ryby?


Kamo11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam oto moje pierwsze akwarium w życiu. Mam już je tak ze 2 miesiące. Jednak mam dylemat, bo chciałbym aby było ładnie ułożone, a nie wiem jak się za to zabrać. Mam na razie takie rybki:

2 welonki

2 brzanki sumatrzańskie

2 neonki inessa

2 brzanki sumatrzańskie

2 zbrojniki niebieskie ( glonojady )

2 danio tęczowe

1 brzankę zieloną

1 molinezję

1 mieczyk hellera

Wiem że to za dużo, dlatego chcę abyście mi doradzili jakie mógłbym mieć tam rybki. Które komuś oddać, które zostawić. Również abyście doradzili mi jakie mieć roślinki ( na razie mam anubiasa i jedną pływającą ).

 

Sorki, ale może dodałem nie w tym temacie co trzeba - ale wybaczcie mi ;) bo dopiero co się tu zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo może i tak. ;)

No ja nie wiem o co tak dokładniej chodzi z tym oświetleniem. No ja mam akwarium z pokrywą i na pokrywie świetlówka.

No właśnie i na tej świetleniówce powinno być napisane ilu jest watowa, tylko o to mi chodzi.

Różne są zdania na temat minimalnego litrażu dla zmienniaków i otosków.

Jaki jest wg Ciebie?

Minimum 60 litrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co masz, to raczej tylko neony.

 

 

 

Przy zapewnieniu odpowiednich warunków, czyli filtracja itp, to i welon mógłby być w 25l, hę? No nie bardzo chyba, to tak samo z otoskami jest.

 

Pw w związku z zaczepką. Może rzuci nieco światło na mój punkt widzenia bo się chyba nie rozumiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo może i tak. ;)

No ja nie wiem o co tak dokładniej chodzi z tym oświetleniem. No ja mam akwarium z pokrywą i na pokrywie świetlówka.

No właśnie i na tej świetleniówce powinno być napisane ilu jest watowa, tylko o to mi chodzi.

Różne są zdania na temat minimalnego litrażu dla zmienniaków i otosków.

Jaki jest wg Ciebie?

Minimum 60 litrów.

Głupota. Dzięki za radę! Kupie sobie 35x35x50 i wsadzę tam platki, bo akwa ma już ponad 60L...

 

Otoski (Otocinclus affinis) nie wymagają dużego zbiornika, więc 50cm na małe (6szt) stadko wystarczy. To samo tyczy się Platek - X. maculatus.

 

 

Neony zaś są zbytnio ruchliwe i biorąc pod uwagę, że minimalna ilośc ryb to 10szt to można przyjąć, że na:

 

P. inessi akwa musi mieć minimum 60cm

P. axelordi akwa musi mieć minimum 70cm

P. simulans akwa musi mieć minimum 50cm

 

Sagra, a jeżeli chodzi o oświetlenie, to patrzysz zbyt szablonowo.

 

Mei (możesz jej nie znać, bo nie ma jej tutaj od jakiegoś czasu) ma akwarium 60x30x30, czy jakoś tak. Ma 54-63L i było oświetlane 11W - efekt

 

Dołączona grafika

 

Tak więc w 45L akwa idzie uchować rośliny przy 8W oświetleniu, tak jak ja utrzymywałem w 200L i 30W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...