Skocz do zawartości

Oświetlenie 60 L


pawelmis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam założyć od nowa akwarium i mam już wszystko gotowe , ale jest mały problem z oświetleniem. Ponieważ mam pokrywe gdzie wchodzi świetlówka 45cm , aktualnie jest tam T8 18W , a dowiedziałem śie , że dla mało wymagających roślin potrzebne jest światło w granicach 0.4W/L czyli wychodzi 24W , ale z tego co się orientuje nie ma świetlówki T8 o mocy 24W zgadza się ?

 

Dlatego muszę prawdopodobnie przerobić moją pokrywe takim o to zestawem http://allegro.pl/zestaw-dodatkowe-oswi ... 06494.html i tutaj moje pytanie mam to przerobić kupić świetlówke T5 o mocy 24W i tylko ją mieć włączoną ? Bo jak włącze też tą T8 to będzie o wiele więcej światła . Czy może istnieją świetlówki o mniejszych mocach np. 12W albo inne , że mogę kupić T8 i T5 co po dodaniu wyjdzie te 24W . Prosiłbym o odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mówili tak 0.3-0.4W/L to mówisz , że 18W wystarczy a powiedz mi bo tam mam 6500K to będzie dobre czy raczej inną jakąś ?

 

Może napisze jakie będę chciał mieć rośliny to coś bardziej ułatwi sprawe :

1plan- gałęzatka i Riccia fluitans (wgłębka)- zamiast wgłębki myślę nad mechem

2plan- Ceratophyllum demersum (Rogatek) ,Egeria densa ( to są bardzo podobne roślinki to jak coś zastąpie jedną np. Ludwigia repens, Barclaya longifolia)

3plan - Valisneria (nurzaniec), Bacopa caroliniana, monnieri- wybrałem taką wiekszą na ten tył

 

To jest mniej więcej bo możliwe , że coś się zmieni , ale nie znacznie.

 

Także mam pytanie czy mogę np. dać świetlówke o barwie światła fioletowej ? To napewno nie jest UV , ale taką miałem wcześniej i ładnie wszystko wyglądało , ale może to był błąd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...