Skocz do zawartości

Zmiękczacz wody


sacred_mode
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to, że w Gliwicach jest dosyć twarda woda ok. 22 stopnie niemieckie jak nie więcej, tylko że od niedawna mam zainstalowaną stację do zmiękczania wody w mieszkaniu i twardość ogólna wynosi stopni 0. Zastanawiam się jaki wpływ będzie miała woda z tego typu zmiękczacza na rośliny. Z tego co orientowałem się w sklepie akwarystycznym to podobno nie powinno się takiej stosować w akwarium. Dlatego pytam Was, pewnie macie większą wiedzę a może nawet doświadczenie w tej kwestii???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twardość ogólna wynosi 0 to wygląda to tak jakby woda była z filtra RO - jeśli faktycznie tak jest to można będzie ją stosować w akwarium ale trzeba będzie ją uzdatnić przez dodanie mineralizatora ( nie są drogie kilkanaście złotych na 2000l wody). Dobrze by było zaopatrzyć się w test na KH i GH przygotować wodę dzień przed podmianą i zmierzyć parametry żeby nie zrobić sobie przykrej niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to filtr ro to wodę z niego mieszaj z kramówką w odpowiednich proporcjach. Niezbędne będą testy na twardości.

Jeżeli to jakiś wynalazek to regeneruje się go solą lub kwasem w zależności czy ma to działać na kh czy na gh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego w internecie:

"Woda, przepływając przez specjalne złoże filtracyjne (rodzaj żywicy jono-wymiennej) ulega reakcji zamiany jonów wapnia Ca2+ i magnezu Mg+ (odpowiadających za stopień twardości wody) na jony sodu Na+, dzięki czemu zostaje zmniejszony stopień twardości wody"

I teraz moje pytanie czy jony sodu mogą mieć niekorzystny wpływ na życie znajdujące się w akwarium ???

 

Aha jeszcze jedno są może testy do sprawdzenia ilości sodu w wodzie ????

 

Dulle: Zdania zaczynamy wielką literą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...