Skocz do zawartości

¤ Zielenice punktowe i pył na szybach moje eksperymenty


Łoren
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

przez około półtora tygodnia miałem Fosfor na dobrym poziomie tzn coś około 1,2 niedawno zeszło do 0,8 i także te nitki się pojawiały.

Kilkanaście dni poprawny poziom fosforu nie oznacza definitywnego ustabilizowania zbiornika. Owszem zmiany i poprawa będzie widoczna czasowo, ale nie jest to równoznaczne z rozwiązaniem problemu . Pełne ustabilizowanie akwarium następuje po ok 6 miesiącach od jego startu a czasami kiedy nie jest prawidłowo prowadzone (duże wahania w nawożeniu itd) taka pełna stabilizacja może trwać sporo dłużej. Rośliny potrzebują czasu na odbudowanie swoich struktur i wtedy sa bardzo podatne na ataki glonów . Tak więc jedyny sposób - cierpliwie czekać i utrzymywać stałe parametry wody - poprawa na pewno nastąpi.

Co do pytania "Co tworzy krasnale" - pytanie na dobra sprawę jest tak sformułowane że można odpowiedzieć że bajkopisarze ;) ale domyślam się ze chodzi Ci o przyczyny powstawania krasnorostów. Teorii jest dużo - prób rozwiązanie tego problemu także sporo - ale tu dyskutujemy o glonach zielonych.

Poszukaj tematów podobnych do Twojego pytania i zapewne znajdziesz tam jakieś informacje - jeśli nie - napisz nowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mijają 4 dni i niestety w akwarium jest coraz gorzej :( cały czas pojawiają się nitki i już coraz więcej krasnorostów. Zdechły też 2 otoski nie mam pojęcia dlaczego:( nie podoba mi się już nic co dzieje się w tym akwarium co bym nie zrobił to i tak nie wychodzi na dobre, szkoda mi rybek:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz standardowo KNO3 , KH2PO4- tego potrzeba ilościowo najmniej, K2SO4 i MgSO4 (siedmiowodny lub bezwodny) do nawożenia potrzebujesz także jakiegoś nawozu mikro. Jeśli kupisz sole to na pewno pomogę Ci zacząć nawożenie.Przeczytaj ten temat >>>> nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html - pozwoli to na zrozumienie mechanizmów nawożenia akwarium i będzie Ci zdecydowanie łatwiej cały temat ogarnąć.I proponuję w tamtym temacie kontynuować wątek - ponieważ ten dotyczy zasadniczo glonów zielonych w akwarium i wpływu nawożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mijają kolejne dni niestety nic nie odpuszcza a przybywa, mimo że PO4 na poziomie około 1 bo z tymi testami to też można zwariować, zawsze jakieś inne odcienie są niby ciemne ale jedno bardziej niebieskie od tego co na planszy z barwami.

Oto zdjęcia z obecnego stanu, niedługo chyba wszystkie rośliny będą w koszu:(

http://imageshack.us/photo/my-images/6/zdjcie1ml.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/594/zdjcie2u.jpg/

dużo nitek zielonych i długich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc będziesz musiał dość długo czekać na stabilne akwarium z małą ilością roślin.Pamiętaj także o tym że jak potem zwiększy się masa roślinna - bo kiedyś dosadzisz roślin - to nawożenie znów się zmieni - więcej roślin = większe zapotrzebowanie i znów pojawią się problemy :) Do tego ponowne grzebanie w podłożu i kolejne zdestabilizowanie zbiornika - nie tędy droga moim zdaniem .W ten sposób dobrych efektów się raczej nie doczekasz . No ale jak tam chcesz - miłej zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija kolejny tydzień i od mojej ostatnie wiadomości jest gorzej, przybyło i to znacznie nowych zielonych nitek:( nic nie idzie w dobrym kierunku. Zrobiłem kolejne badanie na obecność PO4. Dla mnie te badanie są dziwne jeśli nie włożę szklanej probówki do tego stojaka od JBL to kolor jest dosyć jasny tego PO4 jakby coś koło 0,4-0,6 ale jak włożę tak jak każą to jest ciemniejszy. W każdym bądź radzie zacznę podawać 3,5 ml fosforu przez ten tydzień i zobaczę na koniec tygodnia jaki będzie wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co ja widzę to jest długa mocna nitka i moim zdaniem to nieco zmienia postać rzeczy - walka z nią nie jest tak prosta jak z nitką krótką - usuwaj jak najwięcej mechanicznie - możesz zrobić z patyka do szaszłyków taką postrzępioną miotełkę - patyk trzeba delikatnie rozklepać młotkiem i rozczapierzyć koniec , nawijać wszystko co tylko się da usunąć. Trzeba zdecydowanie podnieść ilość CO2 - jest go mało- według podanych wcześniej parametrów KH 6 i Ph 7,5 CO2=5,69mg/l - przy takim oświetleniu jak masz poziom ten powinien oscylować w okolicy 25-30mg/l.Spróbuj zastosować po usuwaniu mechanicznym wywar z czerwonej herbaty- wywar z 1 łyżki stołowej (zalany wrzątkiem) na 100-150L co drugi dzień

Można zwiększyć cyrkulację wody + zwiększyć masę roślinną - jak największa ilość rogatka , moczarki - czegokolwiek co szybko rośnie. Utrzymuj nawożenie na tym poziomie co jest -zwiększ tylko CO2 i jak pisze locdog nie wyłączaj CO2 na noc - wyeliminujemy wahania Ph.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...