Skocz do zawartości

GUARDIAN vs OPTIWHITE


waldiwaldi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dajesz opis szkła guardian...od ludzi sprzedających opti.

 

Różnica między float, a guardian jak najbardziej jest. Cena jest nie wiele większa. Cena opti jest dużo większa, ale i różnica jest kolosalna. Kwestia wielkości baniaka, grubości szkła i tego co tam planujesz. Opti nie ma sensu, jeśli nie zrobisz aranżacji na najwyższym poziomie, z dobrym osprzętem, kubłem, światłem, co2 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się to już na tym forum normą, temat jest aktywny, dopóki jakiś mod go nie przeniesie w inne miejsce.

 

Spróbuję wznowić dyskusję.

 

Generalnie z tego co widzę po sklepach to można policzyć na palcach jednej ręki gdzie sprzedają akwaria z typem szkła GUARDIAN. Czy to jest w ogólne coś rzeczywistego, czy takie akwaria występują może jako fatamorgana? :D

Zauważyłem też, jak już coś znalazłem że niby szkło Akwarium Guardian, a dalej pisze że szkło FLOAT firmy Guardian.

 

To już nic nie rozumiem, Guardian to jest firma produkująca ten typ szkła, jakiś lepszy float, czy to jest jakaś fikcja?

 

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”. - a w tym wypadku, jest to podbijanie tematu z premedytacją. // Atreyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz co chciałeś, odpowiedź, ale z efektami specjalnymi. Odpowiedziałbym i bez tego, ale nie oczekuj że ktoś w ciągu 2h musi odpowiedzieć, bez względu na dział.

 

Guardian to typ szkła float, więc czasem jest nazywane float guardian, ale zwykłe float z którego baniaki robi np. Wromak, czy Diversa, to nie to samo. Nazwa pochodzi od huty szkła. Sam mam baniak z guardiana i w Krakowie nie było problemu z kupnem takiego. Polecam też mixy, czyli np. przód float, reszta guardian. Oczywiście jeśli idziesz w opti, to też bez wzmocnień [grubsze szkło = dużo drożej] i bezbarwny silikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytałem sprzedającą firmę i odpowiedzieli mi, że Float firmy Guardian jest to szkło float Guardian. Zbliżone przejrzystością do OPTIWHITE.

 

A czy warto przy Guardianie czy OW by krawędzie były polerowane, zamiast matowych?

I czy wizualnie przy tych szkłach rodzaj spoiny, bezbarwna czy czarna ma dla oka znaczenie wizualne. Tak na logikę to myślę sobie, że jak bym wziął lepsze szkło i czarną spoinę, to by było bezsensu, ale nie widziałem więc pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...