Skocz do zawartości

Akwarium biotopowe, czyli coś więcej na ten temat.


LovinAnimals
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłam stronkę w której są przykłady gdzie można stworzyć swój biotop ale np. z różnego krańca Ziemii, mnie zainteresowało akurat o Australii, tzn. rzeki Nowej Gwinei. Są podane także rybki tęczankowate, babkowate, australijskie arowany. Czy ktoś słyszał o tych rybkach lub o takiego typu akwariach? Lub czy ktoś wie coś o nurzańcach (roślinki)?

 

Tutaj link: http://lsat.com.pl/artykuly/artykuy-akw ... e-a-ogolne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam stronkę w której są przykłady gdzie można stworzyć swój biotop ale np. z różnego krańca Ziemii, mnie zainteresowało akurat o Australii, tzn. rzeki Nowej Gwinei. Są podane także rybki tęczankowate, babkowate, australijskie arowany. Czy ktoś słyszał o tych rybkach lub o takiego typu akwariach? Lub czy ktoś wie coś o nurzańcach (roślinki)?

 

Tutaj link: http://lsat.com.pl/artykuly/artykuy-akw ... e-a-ogolne

Oczywiście samych tęczanek jest kilka gatunków o wielu możesz się dowiedzieć z tej strony tak samo jak o arowanach. Roślina o której wspominasz jest dość popularna i nie kłopotliwa.

Tego typu akwaria widziałem w ksiżąkach z 1986r ,tam prezentowano akwa wielogatunkowe ale pochodzące z tego samego regionu.

 

Michał84:Pisz poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę cokolwiek podpowiedzieć bo mam własnie obsadę z tamtych rejonów świata Nowa Gwinea ,Sumatra, w tym trzy rodzaje tęczanek :, Trójpręgą , Boesmana i Czerwoną , do tego babki sumatrzańskie z rodzaju Sicyopterus sp Redfin - wybitny glonożerca określany czasami mianem "zabójcy glonów" ;) do tego ławica razbory borapetensis , 7 sztuk branki Denisona i kilka promienniczek ladigesi . jako ekipa sprzątająca kirysy i otocinklusy.

Samo akwarium nie jest może przygotowane jako rzetelny biotop - jestem miłośnikiem akwariów roślinnych - przygotowałem je jako akwarium roślinne, nazwijmy to, zmierzające w kierunku szeroko pojętej Azji i wysp Oceanii .Zachowałem jednak większość zasad i w poprzedniej i obecnej aranżacji co do klimatu w jakim tęczanki powinny się znaleźć - a wiec spora ilość roślin, bogato i kolorowo obsadzony tył akwarium , miejsca utworzone przez nawisy roślin i korzeni gdzie mogą odbywać swoje tańce godowe pod nimi idealna sprawa gdyby znajdowały się mchy - wtedy jest duża szansa ze będziemy świadkami tarła z prawdziwego zdarzenia - feeria barw i cudne gody. Ryby potrafią zmienić swój kolor w przeciągu sekund na bardzo intensywne .Potrafią być niesamowicie dynamiczne - istne torpedy kiedy np polują na krewetki - co ciekawe że tylko na te które pływają - te które siedzą im pod nosem i skubią sobie glony ich w ogóle nie interesują.

Ryby wymagają koniecznie karmienia bardzo urozmaiconym pokarmem zarówno suchym jak i żywym , ja stosuję płatki tropicala Vitality&color , granulat Hikari, Tetry -tetramin, i mrożonki - czerwona larwa komara, wodzień, ochotka sporadycznie - ale mam ją z pewnego źródła i wiem ze nie ma w niej żadnego paskudztwa , czasami rozwielitka mrożona i rurecznik żywy. Karmię jak popadnie i o różnych porach ale codziennie. Ryby są w świetnej kondycji i po za zatłuczeniem jednego samca promienniczki ladigesi przez swojego większego konkurenta żadnych innych zgonów nie odnotowałem od sierpnia ub. roku .Ryby wymagają bezdyskusyjnie zbiornika długiego - i dużego , o długości min 120cm i pojemności nie mniejszej niż 250l z dużą filtracją biologiczną( u mnie mają 500l - 200cm dł) .Rosną spore, osiągają długość ok 12cm . Przy trzymaniu różnych gatunków tęczanek może dojść do krzyżowania . Dowodzi grupą samiec alfa który ma najwięcej "do powiedzenia" choć komediowo to wygląda, kiedy największe samce są zajęte pokazywaniem swoich "męskich" argumentów konkurentowi - samcowi beta - a w tym czasie inne korzystają z okazji i adorują samice :D.

Ryby te mają jak dla mnie jedną z najważniejszych zalet - nie niszczą roślin - odkąd zobaczyłem je pierwszy raz na żywo piękne duże dorosłe i w pełni wybarwione ...zakochałem się na amen :D Jeśli poszukasz w :google: frazy - new guinea old rainforest tęczanka - w grafice znajdziesz trochę zdjęć mojego zbiornika - pewnie i tu na forum założę wkrótce swój wątek w galerii :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo dzięki Ci bardzo za info! dużo się dowiedziałam..

Co do rybek wiedziałam, że w moich 60 litrach tęczanki absolutnie nie nadają się, bo nie mam jeszcze tylu roślin ani warunków. Zapewne te rybki są drogie;). Czy to Twoje akwarium?: D

http://www.google.pl........................................................................................................

 

Michał84:Za podanie linka do innego forum,ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki nie są takie drogie kosztują kilka/naście złotych sztuka a co do zbiornika...tak to moje szkiełko ;) No i w Twoich 60 l to dla nich można zrobić jedynie akwarium dla narybku tęczanki ale może w przyszłości...pozdrawiam i życzę sukcesów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...