Skocz do zawartości

dosalanie wody-poldziubki, dlugonos, z bocjami , neonami itd


superkb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam , zanim zostane zjechany za dobor gatunkow do mojego 200 l akwa low tech chce przestawic na czym polega problem. otoz mam w akwa pare bocji striata, neonow , przezroczki dwie , mruka nilowego, dlugonosa karlowatego, piskorki i dzis na gieldzie zakupilem pare poldziunkow karlowatych i ...2 mureny "slodkowodne" najprawdopodobniej Gymnothorax tile po 25 zl za sztuke .

 

wiem nie przemyslany zakup tych muren ale chce by jak najlepiej sie u mnie czuly. akwarium jest mocno obsadzone roslinnoscia i ma duzo kryjowek.

 

ale problemem jest zasolenie... wiem ze poldziubki jak i przezroczki, dlugonosy i wlasnie mureny potrzebuja zasolenia a do tej pory u mnie tego nie bylo i rybki radza sobie dobrze i zdrowo sie zachowuja ale wrraz z tym dzisiejszym nabytkiem chyba juz nie przejdzie i trzeba bedzie zasolic - tylko pytanie jaka dawke zasolenia zastosowac?

 

ile zasolenia wytrzymaja te moje pozostale rybki ktore sa czysto slodkowodne oraz rosliny by prawidlowo rosly, a ile minimalnie musze zasolic by wszystkie gatunki wyzej wymagajace zasolenia zyly? czy da sie udstalic jakis kompromis? ewentualnie wydalenia jakiegos gatunku do innego akwarium jesli nie ma kompromisu ale tego wolal bym uniknac.

1 lyzeczka soli kuchennej niejodowanej na 10 litrow wody bedzie wporzadku dla wszystkich? ewentualnie 2 lub 3 lyzeeczki na10l nie zaszkodza roslinom lub ktoremus gatunkowi?

 

 

prosze o nie czepianie sie wplywu muren na chocby neony - nie widze problemu jesli beda dla nich pokarmem. na razie moje murenki maja okolo 15-20 cm dlugosci.

 

ph w akwarium okolo 7, temp 25 stopni, akwarium wpelni dojzale ma juz 8 miesiecy, bez najmniejszych problemow z azotem, jak to low tech pod zwierem jest ziemia dzieki czemu oprocz podmian wody co 3 miesiace nie trzeba wogole czyscic dna - i jest w idealnym stanie.

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...