Skocz do zawartości

Padające rybki - gupiki, mieczyki, molinezje, paletki ??


Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę zakupiłem dwie molinezje, a od niedzilei zaczeły mi padać rybki: molinezje, mieczyki, gupiki, paletki.

Ryb było w sumie 11 - dziś rano zostały już tylko 2. Nie wiem co im zaszkodziło, brak oznak jakichś chorób, woda czysta.

 

Moje akwrium: 30 l - 40x25x30

filtr HJ-311B - 300l/h

grzałka 75w

temperatura wody 24-25

oświetlenie w przykrywie: 1x 25w

 

Co im mogło zaszkodzić?

post-13343-13685168487791_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik zalany ok 2 miesięcy temu, 2 tygodnie odstana woda z załączonymi urządzeniami, podmianki wody co tydzień: 5 litrów

oświetlenie codziennie ok 10 h

 

jest to moje pierwsze akwarium, wiec krytykować można, a i porady też będą dobre, przynajmniej czegoś się nauczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady to już problem rozwiązał się sam, rybki pozdychały, pozostały tylko 2 mieczyki i 2 glonojady.

A co do filtra to dlaczego niby zerowa filtracja - przy czyszczeniu są na gąbce zanieczyszczenia ?.

Ten filtr po prostu się nie nadaje , on nie filtruje wody tylko ją miesza i to słabo a że są zanieczyszczenia nie oznacza że dobrze filtruje (uważasz że 4x2 cm gąbka to dobra filtracja?). Te rybki które Ci zostały musisz oddać bo i tak Ci padną stanowczo za mały zbiornik masz na nie. Proponuję oddać te rybki , kupić dobry filtr , żywych roślin i na nowo postawić zbiornik , dać mu dojrzeć min. 2 tygodnie i wtedy dobrać odpowiednią obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...