Jump to content

Padające rybki - gupiki, mieczyki, molinezje, paletki ??

Recommended Posts

W sobotę zakupiłem dwie molinezje, a od niedzilei zaczeły mi padać rybki: molinezje, mieczyki, gupiki, paletki.

Ryb było w sumie 11 - dziś rano zostały już tylko 2. Nie wiem co im zaszkodziło, brak oznak jakichś chorób, woda czysta.

Moje akwrium: 30 l - 40x25x30

filtr HJ-311B - 300l/h

grzałka 75w

temperatura wody 24-25

oświetlenie w przykrywie: 1x 25w

Co im mogło zaszkodzić?

post-13343-13685168487791_thumb.jpg

zbiornik zalany ok 2 miesięcy temu, 2 tygodnie odstana woda z załączonymi urządzeniami, podmianki wody co tydzień: 5 litrów

oświetlenie codziennie ok 10 h

jest to moje pierwsze akwarium, wiec krytykować można, a i porady też będą dobre, przynajmniej czegoś się nauczę

Filtr jest bardzo kiepski na pewno musisz go wymienić być może jest przyczyną padnięć ryb (zerowa filtracja). No i ta nieszczęsna obsada stanowczo za dużo do tego zbiorniczka rybki się po prostu podusiły.

Co do obsady to już problem rozwiązał się sam, rybki pozdychały, pozostały tylko 2 mieczyki i 2 glonojady.

A co do filtra to dlaczego niby zerowa filtracja - przy czyszczeniu są na gąbce zanieczyszczenia ?.

Co do obsady to już problem rozwiązał się sam, rybki pozdychały, pozostały tylko 2 mieczyki i 2 glonojady.

A co do filtra to dlaczego niby zerowa filtracja - przy czyszczeniu są na gąbce zanieczyszczenia ?.

Ten filtr po prostu się nie nadaje , on nie filtruje wody tylko ją miesza i to słabo a że są zanieczyszczenia nie oznacza że dobrze filtruje (uważasz że 4x2 cm gąbka to dobra filtracja?). Te rybki które Ci zostały musisz oddać bo i tak Ci padną stanowczo za mały zbiornik masz na nie. Proponuję oddać te rybki , kupić dobry filtr , żywych roślin i na nowo postawić zbiornik , dać mu dojrzeć min. 2 tygodnie i wtedy dobrać odpowiednią obsadę.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...