Jump to content

Wszystko naraz

jezior185
 Share

Recommended Posts

Witam

Jeden post a wiele pytań :evil:

Założyłem 3 tyg. temu krewetkorium i wszystko szlo dobrze przez dwa tygodnie. Ale po tym czasie stało się coś co mi się wcześniej nie zdarzyło(miałem wcześniej akwa 112l półtora roku słodkowodne i pół roku słonowodne które mam do dziś) piasek w akwarium zaczął zmieniać kolor na brązowy, na mchu jawajskim urosły 5 cm białe nici, na cryptocoryni 3 cm zielone nici a Lysimachia nummularia i moczarka zaczęła brązowieć i tracić liście.

A żeby było śmiesznie 5 krewetek padło w trzy dni, napęczniały, pojaśniały i padły.

Wiem że w akwa 12 litrów ciężko o dobre warunki , ale żeby wszystko co jest naraz zaczęło padać?

światło- 8 W - 9 godz dziennie

easy carbo - 1/4 mil dziennie

plantamin 5 mil przy podmianie

temp. 22 stopnie

ph- 7,0

woda kraniowianka

podłoże- piasek biały

Jedyne co nie dało się uciupać narazie to gałęzatka.

Prosiłbym nie pytać o parametry wody bo na każdym forum nic innego nie robią poza przeczytaniem parametrów i odpowiedzią z wikipedni że trzeba dolać któryś pierwiastek, jeżeli ktoś miał podobne akcje to jestem wdzięczny za pomoc, szczególnie ciekawi minie ten piasek zmieniający kolor.

Z góry dzięki z odp.

Pozdrawiam

Filtr Hanza HJ-111B, a wodę na start miałem ze zlikwidowanego 112 l wiec krewety miały dobrą wodę, i co ciekawe padły mi red cherry a ciężarna babuti która trafił przez przypadek dalej śmiga.

A z testami chodzi o to że jak bym je miał, to bym się nie pytał o radę na forum.

Dulle: Pisownia!

Trudno zgadywać - krewetki , zresztą wszystkie skorupiaki są wrażliwe na wysoki fosfor, może tu coś jest nie tak jak być powinno - dołączam do tej grupy które mówi ze niestety bez testów możemy wszyscy zgadywać długo i namiętnie .

Panowie ja wiem o tym, że po zrobieniu testów wszystko będzie jasne i wcale tego nie neguje. Mam tylko prośbę żebyście mi coś poradzili bez Nich bo wielu ludzi w internecie zainteresuję rozwiązanie tego problemu bez czytania w kółko " podaj parametry wody to ci pomogę ", szczególnie mi zależy na informacji na temat zmiany koloru piasku z białego na ciemno żółty aż miejscami brązowy. A ja najpierw zajmę się roślinami, pod drobno listne zasadzę tapsa żelazowego bo w poprzednim mi to pomogło na cryptocorynie i limnofili, oraz wytnę trochę gąbki z filtra i wrzucę parę kulek węgla, a na nitki może z krewetką amano spróbuje

• 1 month later...

mam akwa 50 l co ile trzeba zmieniać wode i dno żeby mi porosły glony i rośliny bo zmieniam wode co miesiąc i nic

Ty chcesz, żeby Ci porosły glony?

Popraw to, a odpowiem... No nadal nie wiem, o co chodzi.

-.-

mam akwa 50 l co ile trzeba zmieniać wode i dno żeby mi porosły glony i rośliny bo zmieniam wode co miesiąc i nic

Kolejny raz szerzysz archeologię na forum, i robisz Of. Offtopujesz wszystko co się rusza. Zrób wkońcu swój temat, i tam zadawaj pytania. Przepraszam administrację, ale mi się wydaje że ten użytkownik ma nie więcej niż 10 lat.

Chcę żeby było więcej było roślin żeby się rozrastały bo jak wymieniam wodę to wyciągam rośliny

Edit

Chce żeby się rozrosły

Dulle. Pisownia, składnia, OT. Ostrzeżenie.

Kolejny raz szerzysz archeologię na forum, i robisz Of. Offtopujesz wszystko co się rusza. Zrób wkońcu swój temat, i tam zadawaj pytania. Przepraszam administrację, ale mi się wydaje że ten użytkownik ma nie więcej niż 10 lat.

Bobix , bez urazy ale też potrafisz ostro spamować , a nie jesteś od dziś na forum (Nie gniewaj się ;) ) Kolega jest nowy więc można jakoś ładniej podpowiedzieć jak korzystać z forum , wiem że zaraz ktoś powie że trzeba przeczytać regulamin , ale szczerze? Kto przed korzystaniem z jakiegoś serwisu od razu czyta regulamin?

chcę żęby było więcej było roślin rzeby sie rozrastały bo jak wymieniam wode to wyciągam rosliny

chce żeby sie rozrosły

Nocny , proponuje założyć własny temat w "Pytania początkującego akwarysty" dokładnie tu :arrow:pytania-poczatkujacego-akwarysty-f43.html , opisać swój problem , a na pewno pomożemy. ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...