Skocz do zawartości

Wszystko naraz


jezior185
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jeden post a wiele pytań :evil:

 

Założyłem 3 tyg. temu krewetkorium i wszystko szlo dobrze przez dwa tygodnie. Ale po tym czasie stało się coś co mi się wcześniej nie zdarzyło(miałem wcześniej akwa 112l półtora roku słodkowodne i pół roku słonowodne które mam do dziś) piasek w akwarium zaczął zmieniać kolor na brązowy, na mchu jawajskim urosły 5 cm białe nici, na cryptocoryni 3 cm zielone nici a Lysimachia nummularia i moczarka zaczęła brązowieć i tracić liście.

A żeby było śmiesznie 5 krewetek padło w trzy dni, napęczniały, pojaśniały i padły.

 

Wiem że w akwa 12 litrów ciężko o dobre warunki , ale żeby wszystko co jest naraz zaczęło padać?

 

światło- 8 W - 9 godz dziennie

easy carbo - 1/4 mil dziennie

plantamin 5 mil przy podmianie

temp. 22 stopnie

ph- 7,0

woda kraniowianka

podłoże- piasek biały

 

Jedyne co nie dało się uciupać narazie to gałęzatka.

 

Prosiłbym nie pytać o parametry wody bo na każdym forum nic innego nie robią poza przeczytaniem parametrów i odpowiedzią z wikipedni że trzeba dolać któryś pierwiastek, jeżeli ktoś miał podobne akcje to jestem wdzięczny za pomoc, szczególnie ciekawi minie ten piasek zmieniający kolor.

 

Z góry dzięki z odp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr Hanza HJ-111B, a wodę na start miałem ze zlikwidowanego 112 l wiec krewety miały dobrą wodę, i co ciekawe padły mi red cherry a ciężarna babuti która trafił przez przypadek dalej śmiga.

 

A z testami chodzi o to że jak bym je miał, to bym się nie pytał o radę na forum.

 

Dulle: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno zgadywać - krewetki , zresztą wszystkie skorupiaki są wrażliwe na wysoki fosfor, może tu coś jest nie tak jak być powinno - dołączam do tej grupy które mówi ze niestety bez testów możemy wszyscy zgadywać długo i namiętnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja wiem o tym, że po zrobieniu testów wszystko będzie jasne i wcale tego nie neguje. Mam tylko prośbę żebyście mi coś poradzili bez Nich bo wielu ludzi w internecie zainteresuję rozwiązanie tego problemu bez czytania w kółko " podaj parametry wody to ci pomogę ", szczególnie mi zależy na informacji na temat zmiany koloru piasku z białego na ciemno żółty aż miejscami brązowy. A ja najpierw zajmę się roślinami, pod drobno listne zasadzę tapsa żelazowego bo w poprzednim mi to pomogło na cryptocorynie i limnofili, oraz wytnę trochę gąbki z filtra i wrzucę parę kulek węgla, a na nitki może z krewetką amano spróbuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam akwa 50 l co ile trzeba zmieniać wode i dno żeby mi porosły glony i rośliny bo zmieniam wode co miesiąc i nic

Ty chcesz, żeby Ci porosły glony?

Popraw to, a odpowiem... No nadal nie wiem, o co chodzi.

-.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam akwa 50 l co ile trzeba zmieniać wode i dno żeby mi porosły glony i rośliny bo zmieniam wode co miesiąc i nic

Kolejny raz szerzysz archeologię na forum, i robisz Of. Offtopujesz wszystko co się rusza. Zrób wkońcu swój temat, i tam zadawaj pytania. Przepraszam administrację, ale mi się wydaje że ten użytkownik ma nie więcej niż 10 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam akwa 50 l co ile trzeba zmieniać wode i dno żeby mi porosły glony i rośliny bo zmieniam wode co miesiąc i nic

Kolejny raz szerzysz archeologię na forum, i robisz Of. Offtopujesz wszystko co się rusza. Zrób wkońcu swój temat, i tam zadawaj pytania. Przepraszam administrację, ale mi się wydaje że ten użytkownik ma nie więcej niż 10 lat.

Bobix , bez urazy ale też potrafisz ostro spamować , a nie jesteś od dziś na forum (Nie gniewaj się ;) ) Kolega jest nowy więc można jakoś ładniej podpowiedzieć jak korzystać z forum , wiem że zaraz ktoś powie że trzeba przeczytać regulamin , ale szczerze? Kto przed korzystaniem z jakiegoś serwisu od razu czyta regulamin?

 

chcę żęby było więcej było roślin rzeby sie rozrastały bo jak wymieniam wode to wyciągam rosliny

chce żeby sie rozrosły

Nocny , proponuje założyć własny temat w "Pytania początkującego akwarysty" dokładnie tu :arrow:pytania-poczatkujacego-akwarysty-f43.html , opisać swój problem , a na pewno pomożemy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...