Skocz do zawartości

Jaki Filtr na 200l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że powtarzam się pisząc ten temat ale czytając je nie uzyskałem dokładnej odpowiedzi jaką bym chciał otrzymać , a więc posiadam zbiorniczek z pysiakami 200l i moje pytanie jaki filtr zewnętrzny (obecnie posiadam wewnętrzny UniFilter 1000 UV). Czy kupić taki który jest do 200l czy może więcej pamiętając, że żyjemy w Polsce, im taniej tym lepiej (ale nie chce czegoś co nie zda egzaminu) . Czytałem opisy na stronach producentów, na allegro, ale każdy zachwala co chce sprzedać, więc zmuszony jestem od was wyciągnąć troszkę informacji. Pytanko kolejne to co najlepiej będzie mi zbierało odpady z dna czy są jakieś filtry, które sobie z tym jakoś lepiej radzą czy tylko ręczne czyszczenie jak do tej pory?

 

W zoologicznych jak pytałem o filtr to oczywiście w jednym zachwalali Fluvala a w drugim UNIMAX w zależności co mają na stanie?

 

A co myślicie na temat takich filtrów jak np ten:

http://allegro.pl/item574653076_filtr_zewnetrzny_penn_plax_cascade_1000_gratisy.html

Proszę o POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akwa 200 l i filtr zewnętrzny Tetra EX 700.pracuje cicho,ma 4 komory filtracyjne ogólnie jest dobry mam już 3 lata.Pracuje 24 godz.i nie mam kłopotów do tej pory pod warunkiem przezroczystych przewodów które zachodzą glonami i trzeba czyścić częściej.Dobry jest też z SERY 600 ma 3 komory i ciemne węże oraz przekrój węży jest większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że powtarzam się pisząc ten temat ale czytając je nie uzyskałem dokładnej odpowiedzi jaką bym chciał otrzymać , a więc posiadam zbiorniczek z pysiakami 200l i moje pytanie jaki filtr zewnętrzny (obecnie posiadam wewnętrzny UniFilter 1000 UV). Czy kupić taki który jest do 200l czy może więcej pamiętając, że żyjemy w Polsce, im taniej tym lepiej (ale nie chce czegoś co nie zda egzaminu) . Czytałem opisy na stronach producentów, na allegro, ale każdy zachwala co chce sprzedać, więc zmuszony jestem od was wyciągnąć troszkę informacji. Pytanko kolejne to co najlepiej będzie mi zbierało odpady z dna czy są jakieś filtry, które sobie z tym jakoś lepiej radzą czy tylko ręczne czyszczenie jak do tej pory?

 

W zoologicznych jak pytałem o filtr to oczywiście w jednym zachwalali Fluvala a w drugim UNIMAX w zależności co mają na stanie?

 

A co myślicie na temat takich filtrów jak np ten:

http://allegro.pl/item574653076_filtr_zewnetrzny_penn_plax_cascade_1000_gratisy.html

Proszę o POMOC

hm sluchaj co do filtra na_pewno warto zainwestowac wiecej kaski bo to pózniej zaprocentuje niestety sam musisz zdecydować jaki filtr bedzie najbardziej odpowiedni do 200l na_pewno zewnetrzny ale po co ci taki wioelki kubel na 400 l:) poczytaj na stronach producentow o wydajnosci danych filtrow tak bedzie najlepiej moim zdaniem a wtedy na_pewno cos ci w oko wpadnie co do dna to ja akurat uzywam odmulacza przy podmiance wody i jest tanio i w miare wydajnie pozdrawiam i powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mim zdaniem lepszy byłby JBL E700 albo E900 aczkolwiek Fluval 204 całkiem dobrze sobie radzi. Według mnie to najlepsze filtry z tego działu cenowego. Bardzo cicha praca, niski pobór prądu, świetna jakość wykonania. Jeśli chodzi o zanieczyszczenia na dnie to dobrze z nim sobie radzi filtr wewnętrzny oraz odmulacz ;) Ja ogólnie jestem zwolennikiem dwóch filtrów-zewnętrzny+wewnętrzny. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od czego czy masz kase... Jeśli dysponujesz pieniędzmi i stać Cie na Fluval 305 to pewnie, że kup fluvala miałem okazje testować model 305 po prostu cudeńko :D Woda przepompowana wylatuje z węża jak z kranu ;) Pracuje bardzo cicho w zasadzie go nie słychać ma całkiem małe gabaryty co sprawia, że nie zajmuje dużo miejsca, niski pobór prądu bo bodajże 15W poprawiono w nim uszczelkę, nie ześlizguje się już jak we wcześniejszych modelach np. 303. Z czystym sumieniem mogę Ci polecić 305 to będzie już maks wypas do Twojego baniaka aczkolwiek tańsze mniej wydajne modele też wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...