Skocz do zawartości

Wrzód?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj zauważyłam koło głowy jednego ziemiojada red head tapajos coś ala wrzód. Taki stożek wielkości średnicy 4mm i wysokości ok 2mm. Na wierzchołku biały punkcik. Ryba normalnie pływa (jest goniona przez inne osobniki - ucieka), przyjmuje pokarm, jest ładnie wybarwiona.

Tu nasuwa mi się pytanie co to za diabelstwo jest?

Rybę wyłowiłem i za pomocą wacika przemyłem pryszcza healthosanem tropicala(proporcje jak do kąpieli krótkotrwałej). Po przemyciu i wrzuceniu ryby z powrotem do akwaria ogólnego widać ranę o wymiarach 4mm na 4mm.

 

Ryby pływają w dobrych warunkach. Akwarium ok 360l

No2 niewykrywalne

No3 ok 50 (w środę podmiana wody i spadnie do ok 20)

kh 4

gh 8

ph 6,8

 

Ryba wygląda teraz jak na foto. Jest to punkt koło oka...

wideo --->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz to forum udowadnia mi, że jak zada się trudniejsze pytanie nikt nie umie, lub nie chce, na nie odpowiedzieć. Z tego co wiedzę forum super akwarium służy jedynie pomocą przy ciążąch ryb żyworodnych, dobierania obsady i przekazywania podstawowych wskazówek jak dbać o akwarium...

Dział chorób ogranicza się do odpowiedzi: zrób testy akwarystyczne; masz złe parametry wody;masz złe warunki dla ryb itp.

Założe się że jak bym nie podał od razu wszystkich niezbędnych informacji o zbiorniku, parametrów wody i zachowaniu ryby otrzymał bym kilka odpowiedzi. Oczywiście takich jak wyżej napisałem.

Także szczycenie się że superakwarium jest jednym z największą ilością użytkowników robi się dla mnie co raz bardziej śmieszne. Tu nasuwa mi się pewne powiedzenie, które oddaje całą prawdę o tym forum - ''suma inteligencji na Ziemi jest stała - populacja rośnie.'' skłamał bym jak bym powiedział że nie ma osób które naprawdę są dobre - mają rangę przyjaciół. Jednak kilka osób nie da rady odpowiedzieć na wszystkie posty...

Wracając do tematu to na innym forum już znalazlem kilka rad. Teraz tylko pozostało mi czekać i leczyć rybę. Wczoraj zastosowałem maść na ranę. Za kilka dni napiszę czy się udało uratować rybę czy było już za późno...

 

Za OT i głupie teksty, +1. Najprostsza zasada. Nie pasuje forum? Wybierz inne, ale na litość boską nie płacz i nie pisz o tym epopei dłuższych niż właściwa treść posta. // Atreyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...