Skocz do zawartości

pytanko proszę o pomoc odpowiedz co to mogą być za korzenie?


heksa1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znalazłem korzenie nad rzeką i

preparowałem je sam do swojego akwa nr 2, nie wiem co to za gatunek drzewa.

W soli niejodowanej do robienia przetworów gotowałem parę ładnych godzin, na wolnym

ogniu, tak jak pisało w necie . Później około tydzień moczyłem w wannie ze świeżą wodą oczywiście, zmieniałem co dzień na nową .

I mam z tym związane pytanie :

czy mogą być przyczyną podnoszenia ph lub jakichś innych związków, bo wpuściłem krewetki, parę sztuk babulti i jest tak: 2 padły po nocy, a reszta żyje tylko co dzień pada jedna, tak się mi wydaje, bo ich nie ma nigdzie. Macie może jakieś podpowiedzi lub miał ktoś tak może u siebie????? :cry::help:

 

 

 

mod.- + 1 za pisownię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-12034-13685168487368_thumb.jpg

 

tak wyglądało po 4-5 tygodniach od startu

ph 7

gh-11

kh- 10

i tak było długo a później coś się podziało

ph na 8

a gh i kh spadło o jeden

mierzone wszystko testami zoo lek kropelkowymi w

kranie mam wodę 8 ale wlewam odstana pół na pół z destylka

Wiec jeśli ktoś rozpozna te korzenie jaki to gatunek to było by fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzenie nie pleśnieją i nie są miękkie dlatego nie wiem co jest

teraz one pięknie mi poobrastały mchem i są super rybki mi żyją

20 szt rozbory

10 szt neona czarnego

5 szt otoska

nawet rozbory ikrę składały dlatego mnie to dziwi ze

krewetki mi padły wszystkie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może korzonek parametry zmienia??

Gratuluję ikry :). U mnie żadna żyworódka nie przeżywa więcej niż 3 miesiące (u znajomych z okolicy też), ale za to skalar mi składa ikrę co 2 tygodnie :). Ile masz litrów?? Na drzewach się nie znam, ale może to jest gałązka z jakichś krzaków?? Jest to możliwe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może korzonek parametry zmienia??

Gratuluję ikry :). U mnie żadna żyworódka nie przeżywa więcej niż 3 miesiące (u znajomych z okolicy też), ale za to skalar mi składa ikrę co 2 tygodnie :). Ile masz litrów?? Na drzewach się nie znam, ale ... .

Rozbory to nie żyworodki , nie sądzę że korzeń zatwardza wodę , dokładałeś jakieś nowe kamienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może korzonek parametry zmienia??

Gratuluję ikry :). U mnie żadna żyworódka nie przeżywa więcej niż 3 miesiące (u znajomych z okolicy też), ale za to skalar mi składa ikrę co 2 tygodnie :). Ile masz litrów?? Na drzewach się nie znam, ale ... .

Rozbory to nie żyworodki , nie sądzę że korzeń zatwardza wodę , dokładałeś jakieś nowe kamienie?

Dokładnie to wiem ;p. Nawiązałam tylko do moich żyworódek, by przybliżyć moją historię. Tak jak jego krewetki i razbory tak samo było z moimi żyworódkami i skalarami ;p. Ja zaczynam się zastanawiać czy korzonek jest z drzewa, ale niestety znawcą w lesie nie jestem ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

To mam 200l i ten stojący to był na brzegu rzeki tak jak i ten co leży w rogu akwa tez był znaleziony w połowie zanurzony w wodzie

dlatego głupieje już z tym bo parametry mam ph-8 gh-10 kh-9 to z tego co wiem nie jest złe tylko ph wysokie jest , jeśli ten rozgałęziony to krzak ? hmmm teraz się zastanawiam ale jest spreparowany i twardy także nie gnije nie ma pleśni i takich tam objawów dziwnych jakiś żeby mnie coś zaniepokoiło a wy jak myślicie ?

 

Tu daje zdjęcie jak teraz wygląda napiszcie co sadzicie o tym akwa ?

post-12034-13685168496846_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tu daje zdjęcie jak teraz wygląda napiszcie co sadzicie o tym akwa ?

Akwarium bardzo ładne. Kranówkę masz 8.0 wiec sama podmiana na pół z destylowaną nie zmniejszy Ci od razu na 6.5.

Przy kh ok 10 nigdy nie osiągniesz takiego ph. Chyba że będziesz ostro dozował CO2. Ale możesz przydusić ryby. Na necie znajdziesz przykładowe proporcje kh do CO2 żeby otrzymać dane ph nie ryzykując uduszeniem ryb.

Krewetki potrzebują miękkiej wody żeby żyć.

Co do korzenia to odetnij kawałek, wysusz i podpal zapalniczką. Jak będziesz czuł że śmierdzi żywicą lub będzie szedł z niego ciemny, czarny dym to drewno pochodzi z iglaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyszki wypłukaj i do akwarium tylko ostrożnie bo łatwo przedobrzyć. Małymi ilościami i odczekaj koło dnia przed nową porcją szyszek. Tylko nie widzę trochę celu po co przyciemniać akwarium z roślinami? Mniej światła będzie dochodziło do roślin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za odpowiedzi chciałem te szyszunie wsadzić do akwa po to ze glon mi tez daje troszkę po mchu i ponoć to coś daje.

A zrobiłem wywar zalałem gorąca woda i zaparzyłem jak herbatę i powiem ze wyszło dolałem 2 łyżki stołowe pociemniała woda trochę.

Nie za dużo bo chodzi mi o to żeby troszkę te glony przydusić zobaczymy czy to się sprawdza bo tyle o tym piszą.

 

Dulle: Pisownia. Następnym razem grozi ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...