Jump to content

[112 proste] Brzankarium

Shorty
 Share

Recommended Posts

Cześć

Przedstawiam swoją 112tke.

Troszkę technical info:

oświetlenie 3x24W T5

filtr kubeł 600l/h (ale pewnie bez medii :))

podłoże aqua substrate II

CO2 z butli

rybki

20 brzanek (6 mszystych, 14 sumatrzańskich)

2 bocje

7 piskorków

3 kosiary + 1 mały otos

Helenka

1x krewetka amano

zapraszam do obejrzenia galerii.

pozdrawiam

Dołączona grafika

mam tylko drobny problem z krasnorostami :/

Brzanki masakra - żrą wszystko i to w zastraszającym tempie. Musiałem się wycwanić aby inne rybki też dostawały jedzenie to zwabiam brzanki w jedno miejsce a w drugim miejscu szybko wrzucam innym rybkom - przydennym.

nurzaniec to ten długi a ten mniejszy to.... nie wiem :) zależy o którą roślinke kolega pytał

mam tylko drobny problem z krasnorostami :/

Brzanki masakra - żrą wszystko i to w zastraszającym tempie. Musiałem się wycwanić aby inne rybki też dostawały jedzenie to zwabiam brzanki w jedno miejsce a w drugim miejscu szybko wrzucam innym rybkom - przydennym.

nurzaniec to ten długi a ten mniejszy to.... nie wiem :) zależy o którą roślinke kolega pytał

Jest bardzo podobny do Nurzeńca. :)

Tak wiem sam miałem kiedyś Brzanki , lubią jeść :)

Piękne brzany-gratuluję ;) Jedyne co tu jest "do poprawki" to,żebyś bardziej zagęścił dno tym trawnikiem+nasypał "świeżego" białego piasku na ścieżkę ;)

Co do trawnika to bogiem nie jestem, nie przyspieszę jakoś super jego wzrostu :) Jakiś czas temu wywaliłem go w ilości 80% z powodu plagi krasnorostów, teraz czekam cierpliwie jak się rozrośnie (zaczynałem dosłownie z kilkoma źdźbłami:)).

No ścieżce faktycznie przyda się poprawka będzie trzeba nad tym pomyśleć przy najbliższej podmiance:)

Z otosami to jest tak, że miałem ich pełno ale co jakiś czas mi padały. Nie znam powodu tego czemu im było źle. Natomiast zauważyłem, że w ogole nic nie jadły i nie żerowały. Na tą chwilę został mi tylko 1 otosek.

W zamian za otosy sprowadziłem sobie małe kosiarki i zaskoczyło mnie tempo ich wzrostu! Ale za to żerują na glonach jak trzeba :)

Bocje to tak jak kolega wspomniał wcześniej - siatkowane - 2 sztuki.

pzdr