Skocz do zawartości

Zdychające rybki- prosze o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od paru dni zdychają mi rybki. Zdechły mi już 2 młode platynki i jeden też młody samczyk gupika.Nie było żadnych objaw rybki normalnie pływały aż tu nagle leżą na ziemi.Akwarium zalane od 3 miesięcy , dojrzewało 3 tygodnie litraż 45L temp. wody około 22 stopnie.Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałki żadnej , filtr wewnętrzny do litrażu 20-50L testów nie mam , ale wodę podmieniam regularnie. Ozdoby to kamienie roślinki to cabomba i 2 inne o których teraz wiem tylk o, że nadają się do moich warunków.Mam w nim 6 gupików 3kiryski spiżówe 4karliki szponiaste i 1 platynkę . Platynka jest sama ponieważ 2 też mi zdechły:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być grzałka w akwarium to po pierwsze.

Jakie masz te kamienie? Bo mogą one zmieniać twardość wody i być przyczyną zdychania ryb.

Przydałoby się zdjęcie.

Kiryski spiżowe rosną za duże do twojego akwarium, lepiej by było je wymienić na pandy lub pigmeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr wewnętrzny do litrażu 20-50L .Mam w nim 6 gupików 3kiryski spiżówe 4karliki szponiaste i 1 platynkę . Platynka jest sama ponieważ 2 też mi zdechły:(

Kamienie jest kilka zwykłych otoczaków ale takich większych dokładnie umytych wodą i wygotowanych i piaskowiec. Wodę podmieniam raz na tydzień czasami częściej 2 razy w tygodniu około 5 do 10 litrów za jednym razem .

Masz obsadę 1szt/3l a nietrudno się domyśleć że skoro filtr jest od 20 do 50l to pewnie jego powierzchnia filtracyjna jest za mała do tej obsady (podaruje sobie komentarz odnoszący się do obsady). Nie wiem jak wygląda ten filtr ale każdy wewnętrzny da się przerobić by zwiększyć jego powierzchnię filtracyjną.Najlepiej jak tak dobierzemy powierzchnię filtracyjną do obsady by filtr nie wymagał czyszczenia przynajmniej 2-3 miesiące(nie zatkał się po prostu).

Sprawę pogarszają duże otoczaki.Po pierwsze i tak zajmują niepotrzebnie miejsce w małym litrażu.Po drugie tworzysz pod nimi czy między nimi strefy niedostępne dla ryb i strefy nisko tlenowe gdzie tylko zalega opadły pokarm i syf.(pomyśl i powyciągaj bo nie są potrzebne dla ryb,żabek i roślin.)

Grzałka powinna być mimo że masz 22stopnie teraz(nie zawsze taka będzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podać pełną nazwę tego płynu i jak zwiększyć powierzchnię filtra?

Najprościej wywalić plastikową osłonę i założyć (kupić w sklepie zool.) większą gąbkę.

Preparaty typu fmc i pokrewne skoro ryby nie chorują nie stosuj bo tylko pogorszysz obieg azotu w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...