Skocz do zawartości

Blada samica ramireza


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj rano zauważyłem, że moja samica Pielęgniczki Ramireza jest blada. Zaczęła się również ocierać o rośliny. Wszystko w ostatnim czasie było w porządku. Od wczoraj działa w moim akwarium bimbrownia oraz wrzuciłem 11 szyszek olchy. Szyszki wygotowane, a 1/2 szklanki wywaru została po ostudzeniu wlana do akwarium. Bimbrownia na noc jest "wyłączana".

 

Czy bimbrownia lub szyszki mogły zaszkodzić rybie?

 

Po Ramirezce nie widać oznak ospy, jedynie to ocieranie to sugeruje. Dzisiaj chciałem zrobić podmianę wody i wlać resztę wywaru z szyszek. Wlać ten wywar czy może jednak tego nie robić?

 

Akwarium 112l, temperatura 25-26*C. Obsada w podpisie.

 

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy masz Ramirezy?

Czy w ostatnich tygodniach wahała się temperatura w akwa?

Ja bym na razie wstrzymała się z dolewaniem wywaru.

I zmniejszyła ilość CO2.

Ogólnie przyjmuje się, żeby nowe czynniki wprowadzać pojedynczo w akwa, żeby w razie czego wiedzieć, co rybom szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o zestaw CO2 i wywar z szyszek.

Najlepiej obserwować rybę i wzmocnić napowietrzanie w akwa.

Na jakiś czas odłączyć CO2 i jeśli odzyska kolory, to będzie wiadomo co jej szkodziło. Pielęgniczki są wrażliwe na wszelkie zmiany warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimbrownie wywaliłem z akwarium, bo co chwile były jakieś problemy z jej działaniem. Wywar z szyszek wlałem. Ramirezka odzyskała kolory :) Za to zaś jeden z neonów czerwonych tak jakby traci skórę/łuski :/ Zobaczymy co będzie dalej. Jutro robię podmianę z czystą wodą, więc zobaczymy czy to coś zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...