Skocz do zawartości

Platka urodziła !!!


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka godzin temu moja plateczka (zmienniak plamisty w kolorze czerwonym) urodziła ok 10 młodych. Dokładnie nie wiem bo małe od razu się pochowały pod kamieniami i w roślinkach. Niestety kilka zostało pożartych przez inne ryby z akwarium zanim zdążyły jeszcze opaść na dno, gdyż nie zdążyłam jej na czas przenieść do innego pomieszczenia. Podejrzewałam ciążę ale myślałam że zacznie się kocić dopiero w za kilka dni, była żywa, bardzo ruchliwa i dopisywał jej apetyt. Kilka godzin temu zauważyłam w akwa 2 maluchy i następne jak wyskakują z mamy :D Było to naprawdę piękne. Niestety od razu podpłynęła molinezja i zjadła maleństwo, zanim zdążyłam odłowić platkę urodziła jeszcze 3 małe ale chyba też zostały pożarte. Przerzuciłam ją do innego akwarium w którym urodziła jeszcze 5 - wszystkie na moich oczach :mrgreen:

Nie wiem czy poród już się skończył?

Czy to możliwe żeby było tylko tyle małych?

Czym karmić takie maluchy? tak jak inne małe żyworódki np molinezji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Zmienniaki duzo młodych nie rodzą ja takze je odchowuje :):)

 

U mnie wygląda to w ten sposób ze przez 2 tyg karmie je Artemią a następne 2 tyg mrożonym cyklopem. Po miesiącu rybki mają około 2cm i trafiają do ogólnego akwarium.

 

Do podchowu w osobnym zbiorniku wodę daj tą samą co w akwarium, którym się urodziły, Mozesz dodać 1krople AKRYFLAWINY na 1L wody :) temperatura od 25-29st :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mojego porodu" :D hehe żebyś wiedział że ja przeżywam jak swój własny ;) do tej pory jestem jeszcze taka podniecona że chyba nie usnę.... ;)

Najlepsze jest to że nie wiem kto jest ojcem - bo platki (samicę i samca) kupiłam 2 tygodnie temu i samica już musiała być w ciąży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak bo zmienniaki dosyć długo są w ciązy około miesiąca do 6 tyg nawet (od temperatury zależy) Wiec na pewno była juz w ciązy...

 

Jeśli postąpisz jak Ci napisałem powinnaś odchowac 100% rybek :) mi bynajmniej bez problemu to wychodzi

 

życze sukcesu i czekam na podwodne maluchowe wieści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam molinezje to są bardzo chytre

A tych platynek mogło być tak mało bo ryby zjadł platki przeważnie rodzą zależy jakiej wielkości młoda platka rodzi przeciętnie 20 maluchów dorosła samica rodzi przeciętnie 50 maluchów

Gratuluje mam nadzieje ze przeżyją te 5 małych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąża u zmienniaków trwa bardzo długo w porównaniu do innych gatunków żyworódek,

I niestety duzo nie rodzą. Młode samiczki około 2-3 młodych, dorosłe juz max około 10 wiecej się nie spotkałem...

 

Jeśli chodzi o zmienniaki to polecam użytkownika Michał84 on się takze bardzo dobrze w żyworódkach orientuje...

 

Więc te 50szt. to troszke przesada... Może dorosły mieczyk i owszem ale Zmienniak na pewno nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mamusia platka jest jeszcze mała - 3cm, więc myśle że te 10 sztuk to max co mogła urodzić. Może następnym razem będzie lepiej.

Platka jest już w ogólnym akwarium i czuje się dobrze, ma apetyt, poród jej nie osłabił. Małe siedzą jeszcze głównie w kamyczkach ale czasami podpływają na górę i zaczynają szukać jedzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin temu moja plateczka (zmienniak plamisty w kolorze czerwonym) urodziła ok 10 młodych. Dokładnie nie wiem bo małe od razu się pochowały pod kamieniami i w roślinkach. Niestety kilka zostało pożartych przez inne ryby z akwarium zanim zdążyły jeszcze opaść na dno, gdyż nie zdążyłam jej na czas przenieść do innego pomieszczenia. Podejrzewałam ciążę ale myślałam że zacznie się kocić dopiero w za kilka dni, była żywa, bardzo ruchliwa i dopisywał jej apetyt. Kilka godzin temu zauważyłam w akwa 2 maluchy i następne jak wyskakują z mamy :D Było to naprawdę piękne. Niestety od razu podpłynęła molinezja i zjadła maleństwo, zanim zdążyłam odłowić platkę urodziła jeszcze 3 małe ale chyba też zostały pożarte. Przerzuciłam ją do innego akwarium w którym urodziła jeszcze 5 - wszystkie na moich oczach :mrgreen:

Nie wiem czy poród już się skończył?

Czy to możliwe żeby było tylko tyle małych?

Czym karmić takie maluchy? tak jak inne małe żyworódki np molinezji?

Gratulacje i jak podrosną to dodaj foteczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zmienniaki plamiste to mogą urodzić więcej ale niewiele, u mnie kiedyś miała oko.15 młodych co do zmienniaków wielobarwnych to nigdy ich nie trzymałem ale że są trochę większe od plamistych to myślę że rodzą też więcej.

Co do tych 50sztuk,to nie jest możliwe żeby zmienniak plamisty aż tyle urodził,chyba miałeś mieczyka,już spodkałem się też tu na forum że ludzie mylili samicę mieczyka ze zmienniakami.

Ps.olyvka co z tą samicą zmienniaka wielobarwnego o która pytałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...