Skocz do zawartości

Problem z podłożem i wodą.


Kubson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum ... to po pierwsze :D

 

A teraz do rzeczy, 3tygodnie temu zalalem akwarium. Oto co w nim jest

 

Zwirek kwarcowt biały bardzo drobny

Substrat po rośliny Aquaela

Filtr zewnetrzny Aquael Multikani

Korzeń

Oświetlenie 1x15W i 1x24W

Samo akwa jest 72L

Roślinki to: Eleocharis acicularis, Lysimachia nummularia, vallisneria spiralis, Ludwigia repensa, pheonix moss na korzeniu. CO2 w plynie

No i niestety dostałem w pierwszy dzien jednego skalara i glonojada. Do kranowy dolalem uzdatniacz.

 

I teraz mooje problemy polegaja na tym ze, woda w akwa jest biaława jak by z mlekiem, czytałem ze to pierwotniaki ale nie stac mnie narazie na lampe UV. Jaka jest wasza propozycja zwalczenia ich ?

Drugi problem to zanieczyszczone dno. Skalar robi swoje i dosc duzo tego zostaje na dnie. Odmulac nie moge bo mam substrat i mi sie wszystko wymiesza. Co z tym robic ? Pozatym jezeli chodzi jeszcze o podloze to mi troche żółknie. Nie mam pojecia od czego bo niestety nic nie znalalem w necie na ten temat.

 

Trzeci problem jest taki ze na korzeniu osiada mi jakis bialy nalot, i nie wiem przez to czy ten mech sobie da rade.

 

Serdecznie prosze o pomoc i z gory dziekuje :D

Mod.Janusz--Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj skalara i glonojada do sklepu bo to nie litraż na takie ryby no i nie podłoże szczególnie dla glonojada.W przypadku zakwitu pierwotniaka ja stosowałem zwykłą sól akwarystyczna z nadmanganianem potasu , i dokupowałem bakterie nitryfikacyjne.Idealnym rozwiązaniem by było gdybyś od kogoś dostał troszkę takiego "syfu" z dojrzałego filtra i trochę wody ze stabilnego akwarium.Tak z 50% myślę ze szybko problem zniknie. Nie ma sensu robić podmian bo tylko dostarczysz kolejnej pożywki dla pierwotniaka. dopiero jak to zlikwidujesz.

Nalot na korzeniu sam zniknie za jakiś czas- nic nie ruszaj tak jest z nowymi korzeniami musi samo przejść.

Co do barwienia podłoża...nie wiem jak a może być przyczyna jeśli jest jasne to nawet odchody ryb będą zanieczyszczać i za chwilę będzie żółtawe a nawet wpadające w pomarańczowe - zależy jaka dietę ustalisz swoim rybkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do glonojada i skalara to wiem o tym :( Niestety dziewczyna kupila mi na start bo jej sie podobaly. Ja chce miec tylko neonki docelowo.

 

Co do tej wody: Niestety nie znam nikogo z Bydgoszcz(bo z niej jestem :) ) kto ma prosperujace dojzale akwa. Sprobuje z ta sola jak powiedziales. Tylko rodzi sie pytanie jak ja dawkowac?

Co do podmiany: wogole nie podmieniac dopoki to sie nie ustabilizuje ?

 

I z tego wychodzi ze mam Skalara i Glonojada na oddanie. Jak ktos z Bydgoszczy to zapraszam. W zamian bede chcial tylko pare rad :)

 

P.S Dziekuje Ci serdecznie za tak szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podmiany: w ogóle nie podmieniac dopoki to sie nie ustabilizuje ? nie wiem jak sie cytuje selektywnie...nie mówię o ustabilizowaniu zbiornika bo to potrwa ze trzy tygodnie :D nie podmieniamy do czasu wybicia tych pierwotniaków . Sól dozujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu ale dołóż bakterie nitryfikacyjne - bo to one tak naprawdę załatwią temat .

 

Mod.Janusz-Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem napisac ze mam bakterie Tropical BactoActiv, ale stosowalem je tylko przy podmianach wlasnie.

 

A co z tym mchem? Myslisz ze da rade sie ukozenic jakos czy raczej pojdzie na straty ? I tak wogole to po jakim czasie moze sie on ukozenic ?

 

 

Mod.Janusz--Ostatnie upomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem napisac ze mam bakterie Tropical BactoActiv, ale stosowalem je tylko przy podmianach wlasnie.

 

A co z tym mchem? Myslisz ze da rade sie ukozenic jakos czy raczej pojdzie na straty ? I tak w ogóle to po jakim czasie moze sie on ukozenic ?

Mech sobie poradzi bez problemu - przyrośnie do korzenia i będzie sobie rósł - nawet jak na początku zmarnieje to potem odbije i będzie wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...