Skocz do zawartości

60 L Zakladanie akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Roslinki i rybki mam juz ustalone , a mianowicie.

Rośliny:

1plan- gałęzatka i Riccia fluitans (wgłębka)- zamiast wgłębki myślę nad mechem

2plan- Ceratophyllum demersum (Rogatek) ,Egeria densa ( to są bardzo podobne roślinki to jak coś zastąpie jedną np. Ludwigia repens, Barclaya longifolia)

3plan - Valisneria (nurzaniec), Bacopa caroliniana, monnieri- wybrałem taką wiekszą na ten tył

 

Rybki:

bojownik 1+3(4)

Neon innesa x 10

kiryski x6

krewetki amano bo takie podobno mogą żyć z bojownikiem , Prawda ? Proszę o odpowiedz jaką ilość mogę umieścić razem z wymienionymi rybkami.

 

Co do tej lampy uv to po prostu pytałem;) Ale stwierdziłem , że wezmę sobie mniej wymagające rośliny , które umieściłem wyżej i w dziale obsada zbiorników kolega napisał , że na takie roślinki wystarczy zwykła lampa lub lampy jak będę przerabiał pokrywe , tak żeby wyszlo 0,4W/L może tak być ?

 

A co do ostatniego zdania to chodziło mi , że wszystko będzie jasne jeśli chodzi o założenie akwarium, oczywiście nie uważam się za znawce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby masz tutaj przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-60l-t7147.html przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-20-35l-t19607.html

każda krewetka może żyć z bojownikiem jeżeli ma dużo kryjówek . żwir najlepiej czarny i jak naidrobniejszy

filtr polecam fzn-3 pamiętaj że akwarium musi odstać dwa tygodnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...