Jump to content

Pomysł na dodatkowe i tanie oświetlenie

bimekAKWA
 Share

Recommended Posts

Witam. Chciał bym dołożyć jakieś oświetlenie do mojej pokrywy wymiary 60x30 15w

Ja nie wiem jakie zastosowanie mogę wybrać a światło przydało by się bo mam ochotę na hodowle bardziej wymagających roślinek :) Jakie Wy widzicie rozwiązanie.

post-12292-13685168478239_thumb.jpg

Tutaj masz fotorelację z przeróbki http://www.anilorak.toya.net.pl/ . Dla Twojego akwarium to jakieś 70 zł . Efekt na pewno wart tych pieniędzy :D

Ale jak mam zmieścić te świetlówki jak tam jest może 3 cm wolnego miejsca :P
Widziałem chyba na allegro , ale jakby się rozejrzał to może by coś takiego znalazł w dobrym sklepie akwarystycznym , dodatkowy moduł, który jest na klipsy , dosłownie.

Drugą świetlówkę wpinasz na tą co masz w pokrywie. Od tego odchodzą 2 kable z tyłu moduł i finito :)

To cacko stoi coś koło 70 zł.

Ja bym zastosował takie coś.

20-25zł + minimalne umiejętności techniczne:

- meblowa oprawa świetlówkowa.

- gwint + żarówka energooszczędna.

Mam pytanie czy wiesz to z własnego doświadczenia czy może wyczytałeś w internecie.Ponieważ nie wiem jak to zamontować i zabezpieczyć przed zalaniem wodą.Najlepiej jak by ktoś dał fotki krop po kroku i opis. Z góry dziękuje :)

Jak najbardziej. Meblowe oprawy stosowałem u siebie dwukrotnie, na taflach szklanych, choć nic nie stoi na przeszkodzie żeby je zamontować jako belki, albo po pokrywą - tutaj jest problem ze skraplaniem wody, ale u kogoś widziałem takie rozwiązanie i wszystko było ok, podobnie z kompaktami. Ważne tylko, żebyś wyłączył światło jak ściągasz pokrywę, co i tak się robi.

Zastosowałem sam to tą meblową oprawę 2 x 15 w (czy jakoś tak to sie nazywa) tyle że nie ma zbytnio gdzie to zamocowac bo mi zarówka dotyka powierzchni wody. A nie chcę wylewac wodę bo mi się nie podoba takie niedolane.