Skocz do zawartości

Glony, blade rośliny K2SO4 i MgSO4*7H2O


selsowa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam w akwarium dużo roślin, przynajmniej moim zdaniem. Rośliny sprawiają mi taką samą frajdę jak rybki. Ponieważ rośliny powoli zaczynają być coraz słabsze nieśmiało rozpoczynam nawożenie. Wyczytałem, że K2SO4 to nawóz bezpieczny. Mam z jego stosowaniem bardzo dobre doświadczenie w sprawie glonów - jak się go doda sporo (ok 20 ppm potasu) to glony umierają (raczej z głodu). Niestety liście roślin nadal nie są tak zielone jak bym chciał. Niestety z mikro mam pewne dylematy, jak tylko dodam to glony wracają (wyglądają jak maluteńka trawa w kępkach na liściach roślin + zielone kropki na szybach). Wymyśliłem, proszę o opinię czy dobrze, że trzeba dołożyć jeszcze magnez, a mikro zmniejszyć (mam lekkie przerybienie więc fosfor i azot w akwarium być powinny). Chcę rozpocząć podawanie MgSo4*7H2O. Ale mam też obawy. W akwarium mam pielęgniczki ramireza. Czy podawanie coraz większej ilości nawozów im nie zaszkodzi? I pytanie nr 2 - Czy So4 jest jakoś absorbowane przez rośliny, czy pozostaje w wodzie no i oczywiście, czy jego stężenie nie będzie niebezpieczne dla moich ramirezek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże to ziemia ogrodowa przykryta ok 5 cm warstwą bardzo drobnego żwiru. Akwarium ma 54 litry (jedno z sześciu, ale problem powtarza się w zasadzie w każdym, tam gdzie mam podłoże tylko z kamyków również, nawet mocniej). Oświetlenie to 50% czasu 15w Niebieskawa (firmowa świetlówka) i 50% czasu 15 W niebieskawa + 30 W światło cieple 2700 K (czyli razem 45 W). Dwutlenku węgla nie podaję, mam dużo rybek, one powinny go wytwarzać moim zdaniem. Czy niedobór dwutlenku może sprawić, że rośliny będą blade, czy tylko będą wolno rosły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...