Skocz do zawartości

Molinezja - prawidłowe zachowanie? [film]


Master89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od wczoraj posiadam w akwarium rybki. Mam problem z dwoma Molinezjami, ponieważ samiec cały czas podpływa do samicy i chyba podgryza ją pod boczna płetwa?? Nie wiem dokładnie jak to opisać dlatego zamieściłem filmik.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_N3grcoh69g

 

Nie wiem także co to jest za biała plamka w tylnej części samicy, tuż przed ogonem. Widać dobrze w minucie 1:03 na filmiku. Prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbyt znajduje się w górnej części ryby?

Na gorze nic nie zauważyłam, chodziło mi o ciapkę na dole.

Teraz dopiero widzę.

Ma to od początku?

Może poszukaj w spisie chorób tu na forum.

Aha - jak już nie ma to może jest ok, choć warto by było wiedzieć co to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie sporo grubsza , na filmie nie wydaje się aby była w ciąży , u czarnych molinezji niestety ciężko jest określić czy ryba jest w ciąży ponieważ nie widać czarnej kropki ciążowej (z wiadomych przyczyn) ale będziesz widział jak urośnie jej brzuch. Zaloty są więc potomstwo to tylko kwestia czasu . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj niestety okazalo sie ze dwa neonki sa cale w bialych kropkach! Jedna z nich byla przyssana do filtra- juz niestety martwa... Z tego co czytalem to jest ospa. Natychmiast pozbylismy sie chorych osobnikow reszta zachowuje sie praktycznie bez zmian... Jutro chcemy kupic lekarstwo i w osobnej misce naszykowalismy juz wode z bakteriami i uzdatniaczem i planujemy po 24 godzinach wyminic czesc wody. Zgodnie z tym co bylo na forach grzalke ustawilem na 29 stopni zeby podniesc temperature. Zainstowalismy deszczownice... Czy cos jeszcze mozemy zrobic zeby nie stracic rybek, zwlaszcza zakochanych molinezji i variatusow:) prosze o pomoc! :/

 

Mod.Janusz--Następnym razem będzie ostrzeżenie.Za pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naszykowalismy juz wode z bakteriami i uzdatniaczem i planujemy po 24 godzinach wyminic czesc wody. :/

A skąd naszykowałeś tą wodę? Masz inny dojrzały zbiornik? Jaką masz obsadę? Spróbuj samą temperaturą. Molki i neony powinny wytrzymać i 30 stopni C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski ciężko znoszą wysoką temperaturę ale powinny wytrzymały , przełożenie ryb do świeżej wody z uzdatniaczem może pogorszyć sytuacje , podnieś temperaturę w zbiorniku do 29-30 stopni C i poczekaj , ewentualnie możesz podać zieleń malachitowa lub inne lekarstwo na ospę. Światło nic do tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry lek to jak dla mnie na ospę Ichito dużo mocniejszy niż MFC. Życzę powodzenia i bierz się szybko za leczenie, choć jeśli to lekkie stadium to temperatura powinna wystarczyć. Kiedy ja miałam ospę w aqua to niestety neony wszystkie mi padły i to najszybciej ze wszystkich ryb dlatego jakoś jestem do nich nie za fajnie nastawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo zachowanie tyle, że samica robi to samicy wiec nie mogą być to zaloty. To raczej wygląda jak by samica rodziła a druga jej te młode natychmiast zjadała. Ale mam pełno młodych w akwarium wiec chyba raczej nie są zjadane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...