Skocz do zawartości

[112L] Oświetlenie


Dawtona
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuję zacząć przygodę z akwarium roślinnym z uwagi na to, że posiadam aktualnie pokrywę 2x 18W, jestem zmuszony dokupić dodatkowe oświetlenie, prawdopodobnie będzie to 2x 24W. Mój dylemat polega na barwie światła oraz jej znaczeniu w hodowli roślin, zastanawiam się czy lepszym wyborem byłoby wymieszanie barwy ( 3000K oraz 6500K ) czy może zakupienie jednakowych świetlówek o wartości 6500K bądź też 3000K obie.

 

:arrow: Stare świetlówki mają barwę 6500K ( philips 865 2x 18W)

 

Zestaw który planuję dokupić : 2x24W LuxLine Plus 830 (3000K) lub LuxLinePlus 865 (6500K)

 

Proszę o pomoc w doborze barwy oświetlenia.

Pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podłącze się do tematu, bo stoję przed podobnym dylematem co kolega :)

Myślę jednak o trochę innym oświetleniu niż standardowe świetlówki. Mogę sobię w całkiem niezłej cenie załatwić taką oto lampkę :)

http://fristom.pl/pl/produkty/1317974867/1317974900

Świeci to naprawdę mocno, tyle czy ma to właściwości potrzebne w akwarium i czy roślinki będą przy tym rosły jak należy. Światło ma zimną barwę, ale prócz tej lampy hulało by 2x18w na aquaglo. Jak to widzicie?

 

pozdrawiam i witam na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób i ja też zaleca dawanie świetlówek o barwie od 6000K-10000K (akwarium roślinne)

Osobiście stosuję 2x6500K oraz 2x10000K i jestem z tego połączenia bardzo zadowolony. Świetlówki o barwie 6500K dostaniesz w prawie każdym sklepie elektrycznym i kosztują 7-10zł, niestety świetlówek o barwie 10000K nie udało mi się znaleźć nigdzie :x a zakup w sklepie akwarystycznym wiąże się z kosztem ok.40zł. Ceny dla świetlówek T8 18W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...