Skocz do zawartości

Wygięte łodygi + sprawa rybek.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

1. Mam akwarium 45L, w sumie oświetlenie to 20W 6500K. W akwarium znajduje się ludvigia repens, ale zamiast rosnąć w górę to ona się kręci.. Teraz posadziłem ją rzadziej, ale czy to coś da? Bo światła raczej mają wystarczająco, ponieważ nowe listki robią się różowe.. A przed dołożeniem światła roślinka pochylała się w stronę światła, ale łodyga była w miarę prosta.

Mam jeszcze limnophilie aromatice, też jest lekko wygięta, to raczej moja wina, bo przed posadzeniem jej pływała parę godzin (3-4) w toni.. Czy pomysł z przywiązaniem jej tymczasowo do długiej wykałaczki poskutkuje?

2. Ostatnio zauważyłem, że platki (szczególnie 2 samice) podskubują płetwę bojownika :| . Ma ją lekko poszarpaną. Co z tym fantem zrobić...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego się robi:

http://www.bojownik.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=6720

Nie wiem czy to normalne, tą odnóżkę posadziłem na przód akwa, żeby nic jej nie zasłaniało.. Nadal się nie prostuje.

A limnophilia aromatica jest przywiązana wzdłuż wykałaczki i powinna się wyprostować :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze pytanie nie znam odpowiedzi, bowiem nie znam się za bardzo na roślinach. Na pytanie 2 masz do wyboru 3 opcje.

- Zostawić te 3 ryby w akwarium i męczyć bojownika.

- Odosobnić lub zrezygnować z bojownika albo paletek

- Zrezygnować z obu rybek.( co dla mnie właściwie nie ma sensu)

Reszta należy od Ciebie. Pamiętaj aby kierować się dobrem ryb, a nie ,, bo tak będzie ładnie,,. :)

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie z 10 sadzonek i wszystkie rosną tak jak na Twoim zdjęciu.

 

lenydance - platki nie paletki....

Jeżeli jest konflikt to trzeba z czegoś zrezygnować. Zobacz czy wszystkie platki skubię bojka. Jeżeli wszystkie to "masz wybór", a jak np samiec to go zamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...