Jump to content
Sign in to follow this  
Rzepson94

SERA CO2-START

Recommended Posts

Witam,

Myślę nad podłączeniem u siebie butli do CO2, lecz tak jak gadałem ze znajomymi którzy mieli ją, owszem chwalili wzrost roślinek, ale podobno co rano męczyli się żeby ustawić prawidłową ilość tego CO2. Znalazłem w internecie SERA CO2-START czy to by nie było dobre? Z tego co widzę, to wrzucam jedną tabletkę i mam na cały dzień spokój. Co o tym sądzicie?

Według mnie za duża cena jak na takie coś, lepiej byłoby zrobic bimbrownie(bardziej się opłaca). ;)

O.. ;) no w sumie to jest dość ciekawe ;D już się biorę za robienie :). Tylko z tego co czytałem może przez to dojść do zakwaszenia wody, co to znaczy, co powoduje, i jak z tym ewentualnie walczyć?

Są przecież elektrozawory do butli CO2, raz ustawiasz a później taki zawór załącza się tam sobie jak chcesz o której godzinie potrzeba jak masz programator czasowy. Mniej bawienia się niż z bimbrownią.

Są przecież elektrozawory do butli CO2, raz ustawiasz a później taki zawór załącza się tam sobie jak chcesz o której godzinie potrzeba jak masz programator czasowy. Mniej bawienia się niż z bimbrownią.

Owszem, ale nie ustawia mocy z jaką ma dmuchać tym CO2, prawda? ;] jak tak mi rypnie z całą siła to rybki mi wydmuchnie :D

O czym wy w ogóle mówicie? Butla zawsze będzie dobrym rozwiązaniem, o wiele lepszym niż bimbrownia.Poza tym stabilność przy bimbrowni jest raczej wątpliwa.

A co do butli - nic ci nie rypnie bo w zestawie masz dwa manometry .Jeden pokazuje ciśnienie w butli ,drugi - ciśnienie robocze. Poza tym jak pisali moi przedmówcy , są elektrozawory, zaworki do precyzyjnej regulacji przepływu.Wszystko można dokładnie wyregulować.