Jump to content

Ślimaki - jakie?

S'Sayan
 Share

Recommended Posts

Witam.

Znalazłem dzisiaj w 54l akwarium kilka pełzających ślimaków. Piszę ponieważ nie wiem co to są za ślimaki. Do najczęściej sptykanych zatoczków to one raczej nie należą gdyż mają całkiem inny kształt skorupy.

Co to są za ślimaki i jak z nimi walczyć? Wystarczy helenka czy coś jeszcze?

Według mnie są to Rozdętki lecz czy na pewno?

Fotka. Nie widać kolorów lecz kształt. Ciężko je uchwycić gdyż są bardzo małe.

Dołączona grafika

Z góry dzięki.

Tylko wiecie co bo ja czytałem w necie, że one mają w lewą stronę skręconą skorupę, a te moje mają jakby w prawo.

Nie wiem czy dobrze patrzę ale tak widać. Ze zdjęć z goolgle identyczne jak rozdętka wyglądają.

Oprócz helenek jak je można zniszczyć bo nie bardzo skąd mam wziąć helenki, a na allegro nie chcę zamawiać jeszcze bo trochę zimno jeszcze jest jak na zwierzęta do akwa.

Włóż do akwa na noc sparzoną marchew, lub sałatę, i na drugi dzień wyciągnij. Rób tak codziennie, będziesz kontrolować ich populacje. A jeśli zrobi się ich więcej, to poczekaj na helenki, aż będziesz w stanie je kupić.

Włóż do akwa na noc sparzoną marchew, lub sałatę, i na drugi dzień wyciągnij. Rób tak codziennie, będziesz kontrolować ich populacje. A jeśli zrobi się ich więcej, to poczekaj na helenki, aż będziesz w stanie je kupić.

Do 54l ile helenek? 4 starczą? Słyszałem, że przeważnie jest 1 helenka na 10l wody lecz nie chciałbym ich mieć za dużo.