Skocz do zawartości

Nawozy dla początkującego


kamil2021
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam roślinki w akwarium 54l moczarkę, nurzaniec i kabomba temp 24 stopnie chciałbym kupić jakieś dobre nawozy żeby roślinki się szybko rozrosły oświetlenie to 15w Hagen Aqua-glo 11 godzin się świeci znalazłem na allegro coś takiego:

http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-k2s0 ... 71997.html

 

Może być coś takiego czy gotowe w butelkach nawozy możecie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Za słabe masz oświetlenie dołożył bym jeszcze z 9W.

2.Sole można bardziej precyzyjniej podawać i są tańsze. Nawozy w płynie też są dobre ale drożej wychodzi.

3.Jeśli chcesz mieć prawdziwe akwarium roślinne to musisz mieć rzyzne podłoże, dobre oświetlenie min. 5W/l, Co2 z butli lub bimbrownia, i nawozy do słupa wody, odpowiednie parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiem a bimbrownie opłaca się robić dla 3 roślinek? i na litraż 54l ?

opłaca się ja po dwóch tygodniach zauważyłem że rośliny zaczęły mocno szaleć ale dawałem jednocześnie EasyLife Profito i EC. Tak mi wzrost roślin się spodobał, że zakupiłem butle z zestawem Co2 :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam roślinki w akwarium 54l moczarkę, nurzaniec i kabomba

Opłaca, ale nie lepiej dokupić roślinki ? :) 3 rośliny na 54l to ubogo ...

pozdrawiam

Masz 3 szybkorosnące ,silne wysokie rośliny i jak je zaczniesz pędzić CO2 i nawozami to i tak trzeba je będzie stale wyrzucać bo zarosną i tak dość słabe światło i ten niewielki zbiornik.Te rośliny i tak tylko na 3 plan .Jeśli chcesz coś dokupować to pod warunkiem że niskie rośliny cieniolubne( a rosły będą jak będziesz usuwał na bieżąco rozłogi nurzańca wędrujące w kierunku przedniej szyby i nie dopuścisz do pokrycia tafli przez tamte wysokie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...