Skocz do zawartości

Akwarium 126l


WITMEN18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem akwarium o poj.126l. Aktualnie miałem 60l. Obsada: 5 neon, 1 zbrojownik (mam zamiar dokupić 1), 2 kirys pstry, 2 kirys spiżowy, 4 rozbora klinowa, 4 molinezje czarna, 6 gupik(mam zamiar się ich pozbyć), 1 mieczyk samiec (samica zdechła ze starości), 2 kardynałek chiński, 4 danio (2 czerwone, 2 zielone).

Z jakich powyżej gatunków mógłbym dokupić do nowego akwarium 126l. Cy mogę dokupić 2 lub 4 gurami mozaikowe. jakie ryby (z większych które rosną min.8-9cm) mógłbym mieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem akwarium o poj.126l. Aktualnie miałem 60l. Obsada: 5 neon, 1 zbrojownik (mam zamiar dokupić 1), 2 kirys pstry, 2 kirys spiżowy, 4 rozbora klinowa, 4 molinezje czarna, 6 gupik(mam zamiar się ich pozbyć), 1 mieczyk samiec (samica zdechła ze starości), 2 kardynałek chiński, 4 danio (2 czerwone, 2 zielone).

Z jakich powyżej gatunków mógłbym dokupić do nowego akwarium 126l. Cy mogę dokupić 2 lub 4 gurami mozaikowe. jakie ryby (z większych które rosną min.8-9cm) mógłbym mieć ?

Więcej neonków minimum 10, więcej rozbory, one i neony to ryby stadne trzymane w ławicach. Pozbyłbym się molinezji i pawiego. Co do kirysków zdecydowałbym się na Twoim miejscu na jeden gatunek i 4 sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiżowy nadaje się do tego litrażu w liczbie 6, bo nie rośnie duży.

Ryb stadnych nie można trzymać w mniejszej ilości, bo to ma na nie negatywny wpływ. Tracą charakterystyczne dla gatunku zachowania i potem pojawiają się tematy o ich dziwnym zachowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...