Skocz do zawartości

Jak radzicie sobie z ogrzewaniem wody do podmian?


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć jakie stosujecie sposoby na "ogrzanie wody",która idzie do podmian.

 

W poprzednim baniaczku lałem wode odstaną,która nabrała temperatury otoczenia,czyli pokojowej.Niestety zawsze w akwarium temperatura wody spadała,gdzieś o dwa stopnie.Myślę,że to nie dobrze.

 

Zainwestować w drugą grzałkę,która będzie używana tylko do ogrzewania wody do podmian?

 

Jak Wy sobie z tym radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podgrzewam w garnku część wody odstanej (ale nie gotuje) i wlewam z powrotem do tej chłodniejszej. Temperatura jest później ok. Tylko trzeba uważać aby nie za wysoka była, bo wtedy będzie te skok temperatury, tylko, że w drugą stronę (do góry)... :D

u mnie podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leję zimną i nic się nie dzieje :D

przy takich nagłych wahaniach temp ryby stają sie poddatne na ataki różnych bakterii czy tez pasożytów... kiedys tez tak robiłem i okazało sie ze bardzo często chorowały mi na ospe nie wiem czy mozna to powiązać, ale to tak z obseracji wywnioskowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlewam po prostu gorącej wody i jest dobrze

Jeśli mam brać ten post poważnie, to mogę napisać tylko,że życze powodzenia...

i podałbym jeszcze mydełko i szampon :D;)

a tak poważnie to ja dzbanek zagotowuje, przegotowana też eliminuje chlor tyle że jest wyjałowiona ale te trochę na całe wiadro się rozejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uzyskać temperature około 26 stopni w baniaku 5 litrowym trzeba wlać około 500ml wrzątku i zamieszac. To najlepsza i najszybsza metoda moim zdaniem.

A co do chorób wywołanych spadkiem teperatury, najczęstszymi są pleśniawka oraz ospa rybia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...