Skocz do zawartości

Akwarium podczas naszej dłuższej nieobecności w domu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Zamierzam założyć akwarium ale się waham bo raz w roku wyjeżdżam na 3 tygodniowe wakacje i martwię się czy na tak długo można zostawić rybki same.Chciałbym mieć rybki jednego gatunku akwarium będę miał 60 litrowe.Jaki gatunek by przetrwał najlepiej tak długo?Oczywiście zamierzam kupić dozownik pokarmu ale chciałbym by filtr został wyłączony i grzałka też ale jak by musiało to być włączone czy się filtr nie zapcha i czy jak grzałka by miała awarie to czy nie ugotuje rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam komu zostawić kluczy.To co moge zaryzykować i zostawić akwarium?Jak tak to jakie najlepiej rybki do niego wpuścić które by najlepiej to zniosły.

Nie możesz wyłączyć filtra ani grzałki na 3 tygodnie!

 

Ja mam kilka baniaków i wszystko działa podczas moich wyjazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basteq napisał już o najważniejszym!!!

Jak wyłączysz filtr i grzałkę to ryby na 100% padną.

Grzałka po to ma termostat żeby nie ugotować ryb.

Filtr po to jest aby dbać o parametry wody. Nie chodzi tu o tylko czystość, a o cykl azotowy.

Ryby bez jedzenia są w stanie wytrzymać bardzo długo. Skoro napisałeś że zamierzasz kupić dozownik pokarmu bez problemu ryby wytrzymają.

1 warunek - podczas Twojej nieobecności ryby nie mogą być obficie karmione.

2 warunek przed wyjazdem musisz mieć dobre parametry wody. Chodzi tu o azoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Zamierzam założyć akwarium ale się waham bo raz w roku wyjeżdżam na 3 tygodniowe wakacje i martwię się czy na tak długo można zostawić rybki same.Chciałbym mieć rybki jednego gatunku akwarium będę miał 60 litrowe.Jaki gatunek by przetrwał najlepiej tak długo

Plastic fish. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...