Jump to content

Krewetki i akwarium


winky111
 Share

Recommended Posts

Witam,

posiadam akwarium 26l.Jakieś 3tygodnie temu kupiłem od hodowcy 13krewetek red cherry(były jeszcze nie wybarwione intensywnie).Do tego czasu zauważyłem, że brakuje 3 szt.Czemu one zdechły hmm?Na podłożu leżą wylinki.Kilka już się wybarwiło i mają intensywny czerwony kolorek;p Długo muszę czekać na rozmnożenie się moich kreweci? Mam jeszcze problem z jedzeniem, wsypuję im karmę(pałeczki) i po 2-3dniach na tych pałeczkach jest taki biały nalot :( Co zrobić żeby tego nie było a przez to przecież mogą mi zdychać moje krewetki.Ostatnio dałem im groszek to rano już same resztki zostały;p Pomóżcie aha czy pH wody 7,5 i temp. 24 w dzień 23 w nocy to dobra? Czy mogę dokupić małego glonojada 3-4cm do moich kreweci i kilka neonków?Nic im nie będzie.

 

Proszę o odpowiedzi i wasze rady to moje pierwsze krewetkarium i nie chcę szybko się zniechęcić!

Link to comment
Share on other sites

Zgony krewetek się zdarzają, to jest normalne, poza tym może one wcale nie zdechły tylko przechodzą wylinkę i się pochowały na ten czas. Jeżeli jakiś pokarm zalega dłużej niż powiedzmy 12 godzin to go wyjmij z akwarium, bo się zepsuje, albo jest go za dużo, albo po prostu nie smakuje krewetkom. Temperatura dobra, ale na glonojada i neony akwarium zdecydowanie za małe.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odp. czekam na następne a jakie rybki można jeszcze? Możecie mi podać nazwy testów jakie powinny być wykonane w akwa to zakupie i zobaczę.Mam zwykł filtr w tym akwa może być taki nie wessie kreweci?

Link to comment
Share on other sites

Tu są podane obsady przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-20-35l-t19607.html zwróć uwagę na długość zbiornika. Jeżeli akwarium jest dojrzałe, to możesz sobie kupić test na poziom azotanów (NO3), przyda się zwłaszcza jak będziesz hodował tam jakieś rośliny i stosował nawozy.

 

Dla ogólnej orientacji możesz też sprawdzić twardość wody i pH, ale to nie jest konieczne.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli woda nadaje się do picia, to nadaje się też do akwarium, redki nie mają szczególnych wymagań więc wystarczy jak woda odstoi 24h i powinno być okej, żelazo na pewno przyda się roślinom, a krewetkom nie powinno nic być z tego tytułu. Rozmnażać się zaczną dopiero jak dojrzeją, u samic będziesz mógł wtedy zaobserwować tzw. siodełko w okolicach karku, to jest taka jaśniejsza "plama", znajdują się tam jajeczka, które w przyszłości będą mogły być zapłodnione.

Link to comment
Share on other sites

Wiem z 5-6 samic mam na pewno w akwa, ze 3 są już czerwone reszta się barwi, co do filtra mam zwykły ostatnio po podmianie znalazłem na gąbce krewecie, czy wymiana na kaskadę była by lepsza?

 

PS. Krewecia żyła.

Link to comment
Share on other sites

Krewetki lubią się pchać do filtrów, ja mam kaskadę i też mi włażą, ale górą. Nie wiem jak wygląda ten Twój filtr, ale tam gdzie jest wsysana woda i są jakieś otwory warto założyć prefiltr z gąbki, wtedy młode albo nieuważne albo odważne osobniki nie będą wciągane do środka, bo to nie zawsze kończy się szczęśliwie.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...