Skocz do zawartości

Bocja wspaniała i cierniooczek(piskorek)


mariusz1973mw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy ktoś trzymał te rybki razem w jednym akwa. Chodzi mi o to czy nie będą rywalizować o kryjówki,nie chce żeby piskorki były "wygryzione"ze swojego kokosa.Jeszcze jedno czy bocja nie zasmakuje w ampulariach śr.ok.3cm.Akwa 200litrów.Obsada 6 x neon innesa,6x neon czarny,5x rozbora klinowa,4x kirys spiżowy,4x cierniooczek i to miało być wszystko, ale w końcu dopadły mnie ślimaki i mam zamiar kupić dwie bocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tymi ślimakami Helenami ale po buszowaniu na forum wywnioskowałem że bocje są najlepsze, z kryjówkami sobie poradzę.Z tego co napisał balons to nie jestem zadowolony bo ampularie są i ładne i ciekawe do obserwacji. Ale jak ok.4cm.rybka bo takie widziałem w sklepie może zjeść 3cm.ampularie. Wiem jak duże rosną bocje ale według opisów rosną bardzo wolno. Jeszcze dziwi mnie i wkurza fakt że we wszystkich zoologach jakie znam oraz te które poleciłem na rankingu sklepów na pytanie o ślimaki helena mówią "tu nie pracuje Hela", po prostu jajka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu, bocje mogą być z piskorkami, wystarczy zapewnić liczne kryjówki w akwarium. Z kiryskami oczywiście też (ktoś tu o to pytał). To towarzyskie ryby. A ampulariom będą dokuczać na pewno skubiąc je przy każdej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...