Skocz do zawartości

2 x 45W ile dołożyć do roślinnego i z jaką barwą


antyradar1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie posiadam takie oświetlenie http://allegro.pl/show_item.php?item=2173593114 i chcę jeszcze dołożyć dodatkowe moje pytanie to :

Czy zmienić z Juwela High-Lite Nature 45W (4100K) i High-Lite Day 45W (9000K) + odbłyśniki - mają ponad rok

na :

Sylvania grolux 45W 8500K i Aquastar 45W 10000K + odblyśniki

i dodatkowo jakieś 2 x39 W ?

 

Czy może ktoś już montował do takiej belki dodatkowe oświetlenie ?

Jakieś propozycję proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak.

 

Jeżąeli kręci cię kolor czerwony w akwarium to możesz wybrać drugą opcję. No i ewentualnie te 2x39 jak ma być holender z prawdziwego zdarzenia.

 

Ja natomiast u siebie w 54L planuje zestawienie

2x6500k

1x4000k

1x8000k

 

Dlaczego? Nie podoba mi się ta czerwień jak odbija się od liści. Jest sztuczna. Barwa 4000K bardzo ładnie podkreśla kolorki i u ryb i u roślin stają się takie naturalne. No a 6500 to standart i kładę nacisk na tą barwę.

 

Głównie chodzi o walory estetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak.

 

Jeżąeli kręci cię kolor czerwony w akwarium to możesz wybrać drugą opcję. No i ewentualnie te 2x39 jak ma być holender z prawdziwego zdarzenia.

 

Ja natomiast u siebie w 54L planuje zestawienie

2x6500k

1x4000k

1x8000k

 

Dlaczego? Nie podoba mi się ta czerwień jak odbija się od liści. Jest sztuczna. Barwa 4000K bardzo ładnie podkreśla kolorki i u ryb i u roślin stają się takie naturalne. No a 6500 to standart i kładę nacisk na tą barwę.

 

Głównie chodzi o walory estetyczne.

To może coś takiego: 4 x 45 W

 

High-Lite Colour 45W (6800K) x 2

Sylvania grolux 45W (8500K)

Aquastar 45W (10000K)

 

Tylko jak dołożyć "High-Lite Colour 45W (6800K) x 2 "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak.

 

Jeżąeli kręci cię kolor czerwony w akwarium to możesz wybrać drugą opcję. No i ewentualnie te 2x39 jak ma być holender z prawdziwego zdarzenia.

 

Ja natomiast u siebie w 54L planuje zestawienie

2x6500k

1x4000k

1x8000k

 

Dlaczego? Nie podoba mi się ta czerwień jak odbija się od liści. Jest sztuczna. Barwa 4000K bardzo ładnie podkreśla kolorki i u ryb i u roślin stają się takie naturalne. No a 6500 to standart i kładę nacisk na tą barwę.

 

Głównie chodzi o walory estetyczne.

To może coś takiego: 4 x 45 W

 

High-Lite Colour 45W (6800K) x 2

Sylvania grolux 45W (8500K)

Aquastar 45W (10000K)

 

Tylko jak dołożyć "High-Lite Colour 45W (6800K) x 2 "

Tak jak pisałem. Wstrzymał bym się z dodawaniem 2 świetłówek o tak wysokiej barwie.

 

Jeżeli chodzi ci o montaż to http://allegro.pl/zestaw-dodatkowe-oswi ... 10955.html

 

Ale tak jak podałem w aukcji. Dodał bym 39W a nie 45W bo w 39W masz większą dostępność do świetlówek i ogólnie są bardziej popularne niż 45W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej kto mi zaproponuję jakiś zestaw oświetlenia do akwarium roślinnego.

Na pewno 2 x 45W bo takie było od początku tylko jaka barwa ?

Co jeszcze do tego ? ile Wat i jaka barwa ?

Czy ktoś już montował do oświetlenia 2 x 45W dodatkowe takie same oświetlenie 2 x 45W lub 2 x 39 W.

Chodzi mi konkretnie o to czy jak zastosuję takiej samej długości świetlówki w moim przypadku 2 x 45W 895 mm czy odległość po między świetlówkami nie będzie za duża spowodowana oprawami. Czy będzie możliwość zamontowania standardowymi klipsami T5 świetlówkę do świetlówki.

Może lepiej będzie zastosować świetlówki 2 x 39 W 850 mm, w tym momencie troszkę się schowają świetlówki do wewnątrz 895 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam taki zestaw od przodu akwarium - aquastar 10000K, sylvania grolux , i dzienna 865 i wydaje mi sie ze to całkiem fajnie świeci.Ale tak jak kolega pisał wcześniej wszystko zależy od upodobań.

Już zamówiłem 1 x aquastar 10000K, 1 x sylvania grolux 8500 i 2 x JUWEL High-Lite Colour 45W (6800K) statecznik, oprawy, klipsy - będzie troszkę zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...