Jump to content

Rybki w moim akwarium obsada

frischi
 Share

Recommended Posts

witam posiadam zbiorniczek 60cm dł na 26 cm wysoki 27 cm szeroki jakies 40 litrow i mam pytanko czy obsada jest okej 20 nenkow ines 2 brzanki roz 2 rozbory 3 danio glupik glonojad , wczroaj padly mi 2 glupiki samce zostala jedna samica na ktorej pojawila sie narosl pod gorna pletwa glupiki od dawna nie zerowaly prosze o pomoc

witam posiadam zbiorniczek 60cm dł na 26 cm wysoki 27 cm szeroki jakies 40 litrow i mam pytanko czy obsada jest okej 20 nenkow ines 2 brzanki roz 2 rozbory 3 danio gupik glonojad , wczroaj padly mi 2 gupiki samce zostala jedna samica na ktorej pojawila sie narosl pod gorna pletwa gupiki od dawna nie zerowaly prosze o pomoc

Witaj - obsada nie jest ok.

Na taki litraż, to minimum jedna malutka ławica czyli dałbym 10 sztuk neonów inessa.

Brzanki i razbory także trzyma się w stadach a poza tym rosną większe od inesek - czyli do oddania.

Danio - kolejna ryba ławicowa, poza tym za mały zbiornik.

Glonojad - za mały zbiornik.

Gupiki możesz dać 1samiec+3samiczki.

A że masz problemy, to jest właśnie efekt zbyt obfitej i źle dobranej obsady.

Podaj więcej informacji na temat zbiornika (filtracja, oświetlenie, ile czasu woda stała przed wpuszczeniem ryb).

Przydałoby się zrobić testy na amoniak i no2

oswietlenie hmm to lampa świetlowka 8 wat taka z haczykiem jest z boku akwarium uzywaja takiej mechanicy nie mamobudowy i nie bede mial poniewaz z tyłu akwarium jest wyzsze 10 cm i szyba schodzi pod skosem w dol (prosze o doradzenie oswietlenia ) filter atman at-f301 grzałka 100 wat akwarium stało 4 dni

Brak polskich liter. Brak wielkich liter i kropek. Regulamin na tym forum wymaga poprawnej pisowni. Warn i proszę od następnego posta pisać już poprawnie. // Atreyu

oswietlenie hmm to lampa świetlowka 8 wat taka z haczykiem jest z boku akwarium uzywaja takiej mechanicy nie mamobudowy i nie bede mial poniewaz z tyłu akwarium jest wyzsze 10 cm i szyba schodzi pod skosem w dol (prosze o doradzenie oswietlenia ) filter atman at-f301 grzałka 100 wat akwarium stało 4 dni

No i wszystko jasne.

Powodem problemów to jak napisałem wcześniej zła i zbyt obfita obsada, krótki czas dojrzewania akwarium co w połączeniu ze słabą filtracją daje nam widoczne efekty.

Skoryguj zatem skład ryb, oraz doradzałbym kupić nieco lepszy filtr np kaskadowy.

Robisz cotygodniowe podmianki wody w akwarium?

Na już podmieniłbym 20% wody na odstaną co najmniej 1 dobę.

Co do oświetlenia, to jeśli chcesz żeby Ci coś rosło to powinno być o kolejne 8W więcej.

Filtr chodzi 24/h ?

W jaki sposób natleniasz wodę ?

witam posiadam zbiorniczek 60cm dł na 26 cm wysoki 27 cm szeroki jakies 40 litrow i mam pytanko czy obsada jest okej 20 nenkow ines 2 brzanki roz 2 rozbory 3 danio gupik glonojad , wczroaj padly mi 2 gupiki samce zostala jedna samica na ktorej pojawila sie narosl pod gorna pletwa gupiki od dawna nie zerowaly prosze o pomoc

Hmm To Tak Zostaw 8 Neonów , Brzanki Do Oddania , Danio Też I Zbrojnik Także a co do gupików to najlepiej 1 + 2/3