Skocz do zawartości

JBL 1501 greenline i unimax 700


Filip91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytamy ze zrozumieniem.

Jeśli zamierzasz wyłączać filtr na noc, co sensu nie będzie miało minimalnego bo kubeł powinien być bezgłośny

Obok łóżka mam kubeł za 100zł i wewnętrzny, a do niedawna też FZN2 i w nocy nic nie słyszę, wysypiam się.

 

Jaki masz obecnie filtr? Ponawiam pytanie które już tutaj się pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bym mógł coś zaproponować, to następujące rozwiązanie: kup filtr kubełkowy i pomyśl nad ewentualnym wyciszeniem jeśli będzie Ci przeszkadzał spać w nocy. Te filtry są dość ciche, ale jeśli będzie potrzeba to możesz go włożyć do szafki pod akwarium, położyć na styropianie lub gąbce, owinąć grubą gąbką, powinno być na tyle cicho abyś spokojnie mógł spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest w szafie. Ja nie wiem jak wy możecie tego nie słyszeć. Poza tym jeśli to ma chodzić 24H to wtedy różnica między 20w Jbl a Unimaxa jest faktycznie zauważalna.Unimax jest dość ciszy. W dzień go nie słychać ale w nocy jest już zupełnie odwrotnie. Mi się wydaje według tego co czytam , że jeśli wyłączam filtr to unimax 700 jest niepotrzebny prawda , skoro biologicznie filtracja leży. Można zostać przy filtracji mechanicznej i wyjdzie nawet lepiej bo nie będzie nic się szkodliwego wytwarzać od ceramiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz. Jeśli wyłączasz filtr na noc, nie zauważysz różnicy między Unimaxem, JBL-em, a zwykłym wewnętrznym mechanikiem o dużym przepływie za 70zł. Taka filtracja nie ma sensu. Każdy kubeł, każdy filtr wyłączany na noc nie ma sensu. Co więcej, większość doświadczonych akwarystów tutaj ma kubły, a nikt kogo znam nie wyłącza filtra na noc i raczej nikt nie ma problemów z głośnością filtra.

 

Nie wiesz jak my możemy tego nie słyszeć? Wyobraź sobie że możesz mieć uszkodzony model, który nie jest cichy, ale nie będę tego pisał piąty raz. Markowy [a i nie tylko], sprawny kubeł, szczególnie w szafce, powinien być bezgłośny. Zwróć uwagę czy to filtr...czy samą szafkę [np. drzwiczki] od wibracji słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr na 100% jest sprawny. Chodzi jak kuna. Ok to zostawię tego unimaxa 250 starczy skoro filtr za 70zł dałby sobie radę. pozdrawiam

Nie jest sprawny, skoro jest głośny.

 

Kolego, ostatni raz bo nie rozumiesz tego co piszę. Filtr wyłączany na noc, nie ma sensu. Kup sobie testy wody i się przerazisz. Żaden filtr, wyłączany na noc nie wystarczy. To kwestia czasu aż coś się stanie. Zapewniam że w akwarium nie masz dobrych parametrów wody i daje Ci na to gwarancję.

 

Przy tej obsadzie, przy tym filtrze, przy wyłączaniu filtra na noc, mam pewność że jakość wody, a mam tu na myśli ilość związków azotu, nie jest ok. Poczytaj o cyklu nitryfikacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem. w testy się powiem szczerze nie bawiłem się niby. możliwe , że kiedyś zrobię. W chwili obecnej zostanie jak jest.

Ok, ale jak wrócisz z tematem:

- moje ryby są chore.

- moje ryby dziwnie się zachowują.

- dlaczego moje ryby umierają.

- dlaczego mam glony.

- dlaczego mam mętną wodę.

Obiecuję wlepić ostrzeżenie. :P

 

Testy to dużo mniejszy wydatek niż markowy kubeł. Miałbyś jasno zobrazowane, że to co wiesz o akwarystyce, to częściowo mity i domysły, które tylko przypadkiem na teraz się sprawdzają. Temat uważam za bezsensowny, nie chcesz poprawić warunków swoim rybom, a ręczę stanowiskiem że te [parametry] są teraz złe. Trudno, szkoda ryb, temat zamykam, skoro i tak nie dociera. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr na 100% jest sprawny. Chodzi jak kuna. Ok to zostawię tego unimaxa 250 starczy skoro filtr za 70zł dałby sobie radę. pozdrawiam

Nie jest sprawny, skoro jest głośny.

 

Dokładnie.Mam 8 zbiorników w pokoju,w każdym filtr(kubełki,wewnętrzne) i śpię jak bobas,w oglądaniu TV (nawet w nocy,kiedy kobieta śpi i TV gra na prawdę cichutko)nie przeszkadzają.

Jeżeli filtr jest OK.,to bez urazy,aly Ty masz problem.Nadwrażliwość słuchowa?Nie wiem jak to się fachowo nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...