Skocz do zawartości

Problem z rybkami akwariowymi! Proszę o pomoc!


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Mam pytanie do posiadaczy akwarium. Mam akwarium 60 litrów, a w nim 10 gupików, 6 neonków inessa, 2 gurami mozaikowe, 2 mieczyki, 3 kiryski, i 2 molinezje złote. Mam problem z molinezjami. Otóż wszystkie rybki mam od 3.03. i wszystkie się zad

 

 

omowiły, oprócz molinezji. Cały czas chowająsięza filtrem i grzałką. Wogóle nie pływają z innymi rybami , mimo że nikt nikomu nie dokucza. Nie wiem co robić. Nie chce, żeby chowały się cały czas za filtrem,lecz żeby pływały z innymi rybami. Po jedzenie wypływają po resztki. Proszę pilnie o pomoc, bo chce żeby ryby się dobrze czuły w moim akwarium. Naprawdę nie wiem co robić. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

PS. Dodam że średnio temperatura w moim akwa wynosi 25 stopni C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to za mało, bo przed założeniem akwa dużo czytałem na ich temat, lecz chodziłem po wielu sklepach i we wszystkich powiedziano mi że jeśli ryby(gurami i mieczyk) nie będą czuły się źle ani nie będą dziwnie się zachowywały, nie ma problemu co do nich. Dodatkowo zasięgnąłem porad znajomych co mają akwarium.

 

Co do gryzienia, nie wiem,bo pół dnia jestem w szkole, lecz kiedy wrócę nie widzę nic niepokojącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw obsadę:

Oddaj mieczyki i molinezje, gurami trzymamy w haremach, i powiedz jakie to kiryski, ale one min. 6 sztuk.

 

A co do twojego problemu, to myślę że nie zaaklimatyzowały się w twoim akwarium, ponieważ mają trochę mało miejsca, stresują się po zmianie otoczenia, oraz że są tylko dwie, a trzymamy minimum 1 samca i 2 samice. Mimo to molinezje oddaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski spiżowe. Co to są te ,,haremy,,?? Nie wydaje mi się żeby ryby miały za mało miejsca,szczególnie, że nie widziałem żeby się gryzły. Nie chce oddawać ryb. Już sie do nich przywiązałem :)) Ale możliwe, że molinezje sie zestresowały tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz chodziłem po wielu sklepach i we wszystkich powiedziano mi że jeśli ryby(gurami i mieczyk) nie będą czuły się źle ani nie będą dziwnie się zachowywały, nie ma problemu co do nich

Nie ma to jak porada w sklepie.. mimo że czytałeś o tych rybkach, że się nie nadają to i tak posłuchałeś rad sprzedawców, którzy tak "doradzają" żebyś tylko kupił rybę.. Brawo! :(

 

Nie chce oddawać ryb. Już sie do nich przywiązałem :))

Z problemem niezadomowionych molinezji nie musisz już się męczyć, koniecznie musisz je oddać, w końcu urosną..

 

bo chce żeby ryby się dobrze czuły w moim akwarium

Wiec czytaj to co na forum jest napisane i do tego się stosuj, a nie słuchaj sprzedawców..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...