Jump to content

Roślinki pod słabe oświetlenie.


Recommended Posts

Witam .

Posiadam Akwarium 130l , a w nim marne oświetlenie, 18W :D (jeszcze nie zakupiłem nic konkretnego i prędko do tego nie dojdzie ) , mam kilka roślin (nazw nie znam ) ale jakoś opornie rosną ze względu na słabe światło, podłoże bez nawozu itd , sam żwirek różnego rodzaju , i proszę o polecenie mi jakiś roślin bardzo łatwych w hodowli, ktoś polecił mi takie coś ale nie mogę tego dorwać w zoologicznym hygrofilia wielonasienna. Wiec proszę o rade coś równie łatwego w uprawie. (będę zadowolony jak nie zgnije). I jeszcze jedno pytanie , jest jakiś mech ? taki np pod siatkę by się zakorzenił na skale czy korzeniu , bo podobno mech jawajski jest trudny w uprawie dlatego czy jest coś prostszego ? , a wgłebke można tak przyczepić ? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

żarówka nie jest dobra, a jak bym dodał lampke z lustrzanką która jest na 2 zarówki E14 , to energooszczedne o barwie 6500k ledowe lub 2700 zwykłe odpadają? Ewentualnie moge dokupic kolejna lamkpe 11w 6500k tylko czy to pomoże? Bo te obecne to 2x9w Decolight. wtedy by było 2x9+11W.

Link to comment
Share on other sites

Od biedy świetlówki kompaktowe (żarówki energooszczęne) mogą być. Pamiętaj że wat to wat. Nie patrz na to jakiej mocy odpowiada żarówka enegrooszczędna tylko ILE ma wat.

Ja u siebie dołożyłem po 12 wat bo nie mam miejsca na świetlówki. Ale u Ciebie mimo wszystko bym się nie bawił w żadne żarówki tylko normalną świetlówkę dołożył. Miejsca masz na tyle.

Link to comment
Share on other sites

Znaczy świetlówke to nie bardzo bo ja nie mam pokrywy tylko szybę , i do tego 2 lampki Decolighta na klips, wiec moge ew. kupic kolejna lampkę 11W. Te mają 6500k a moge kupic 1 na odmiane 8000k proszę o w miare możliwości szybka odpowiedz ponieważ z rana jade na giełde po zakup. Dziekuje za wszystkie odpowiedzi . Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...