Skocz do zawartości

Dzień Kobiet


Rekomendowane odpowiedzi

W zawiązku z zaistniałą okolicznością święta jaki nastąpił w dniu dzisiejszym pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Aby ten dzień był wyjątkowy, pragnę również spełnić Wasze najskrytsze marzenie i wyjawić Wam największą zagadkę wszechświata którą ku ogólnej radości płci brzydszej przedstawiciele tejże płci stworzyli. Tak tak... musicie drogie Panie wiedzieć, że właśnie ta tajemnica skrywana była przez dziesięciolecia i przekazywana z pokolenia na pokolenie... Dziś jednak postanowiłem złamać świętą pieczęć milczenia i wyjaśnić Wam, na czym polega offside czyli popularny spalony w królowej gier zespołowych jaką jest piłka nożna.

 

Jak z pewnością zdążyłyście zauważyć na przedstawionej poniżej grafice, która nota bene w sposób prosty i klarowny przedstawia zasadę OFFSIDE, nie sposób nie zrozumieć tego zjawiska. Otóż zawodnik, nazwijmy go umownie Beckham (specjalnie użyłem tego nazwiska ponieważ powinno być Wam bardziej znane niż Mascherano, Frankowski, Adebayor czy Nacho Novo) będąc nieznaczenie wysuniętym zawodnikiem w chwili podania piłki od swojego kolegi z zespołu (dla ułatwienia wybrałem zdjęcie gdzie łatwo można poznać jakie drużyny grają) znajduje się na pozycji spalonej. Obszar zakreskowany na fotogramie mówi nam, że w tym właśnie momencie i tylko w tym strzelony przez niego gol nie zostanie uznany. Reasumując spalony czyli offside ma mieisce wówczas kiedy Beckham znajduje się w obszarze zakreskowanym... Resztę z pewnością wyczytacie z grafiki. Jescze raz wszystkiego najlepszego :)

 

Znam się na piłce lepiej niż niejeden Pan na tym forum ;) Tym bardziej wiem co to spalony... :lol:

SzaraMysz

 

 

http://desmond.imageshack.us/Himg13/scaled.php?server=13&filename=1719798w1.jpg&res=medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...