Skocz do zawartości

plaga krasnorostów


ozyryss2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! wiem ze juz ten temat powiela sie kilka razy ale u mnie po dolozeniu drugiej swietlówki zaczely mi rosnac krasnorosty takie zielone niktki sa wszedzie na roslinach na szybach na kamyczkach akwarium mam czyste wode zmieniam regularnie nie nawoze juz od 3 podmian probowalem zaciemnic akwarium na 4 dni niestety nic nie pomoglo lecz jeszcze ich przybylo czyszcze szyby co 2 dzien liscie zarazone obcinam wyrzycilem juz 2 roslinki a one nadal atakują, w mojej obsadzie mam otoski ale nie za bardzo chca to jesc oraz krewetki amano ktore jedza chyba wszytko oprócz glonow , tak myslalem zeby zakupic ze 2 kosiarki wrzucic je na 2 tygodnie a potem oddac co mi poradzicie bo juz jestem zdesperowany ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu artykołow od MEI wrzucilem do fitra wegiel aktywny wsadzilem do wody liscie Tropical KETAPANG w celu z kwaszenia wody ogranicze karmienie do 1 raz dziennie oraz swiatlo do 8 godzin dziennie, swiatla slonecznego moj pokoj nie widzial juz od 5 dni bo od tylu nie odslaniam rolet zeby nie pogorszyc sprawy :) i jutro pojde do sklepu kupic 2 mlode kosiareczki juz dzisiaj bylem je zobaczyc czy to nie podrobki ale chyba sa ok 4 zl wydaje mi sie dosc tanio a u was w sklepach ile kosztuja ? mam nadzieje ze pomoga a jak zrobia swoja robote to dam koledze do 150 l powinno im byc tam dobrze, a co do chemii to juz czytalem o tych tabletkach ale to bedzie ostatecznosc jak juz sie nic innego nie sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez walczyłem z tym dziadostwem i jednak ta ostatecznosc mnie nie omineła...

 

Sera phosvec redukuje Ci ilosc fosforanów w wodzie a one (podobno) są budulcem glonów

A algo stop depot to juz tabletki stricto przeciw krasnorostom....

Wszystko to plus kosiarki przyniosło zadowalający efekt po około tygodniu juz

 

Wode takze lekko zakwasiłem ale głównie przez CO2

 

Obecnie nawoże wode:

tetra PLANTAMIN + ferroActiv +bimbrownia CO2 glonów nie widać (no moze troszke zielonych na tylnej szybie, ale ich nie usuwam, bo one bardzo duzo tlenu produkują) rosliny rosną super aż miło patrzec i przycinać :):)

 

Krasnorostów ani śladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...