Skocz do zawartości

Podmiana wody w akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze lepiej lać odstaną :lol: Można tez w zależności od potrzeb wlewać w różnych proporcjach wodę RO. Ja np nie mam gdzie trzymać wody aby odstała 24 h więc leję prosto z kranu. Przede wszystkim należy się zorientować co się ma w kranie. :D .Najlepiej posiłkować się testami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium 70l, 10 brzanek sumatrzańskich, 2 bystrzyki i glonojad. Wydajny filtr i oświetlenie, temp 26 stopni. Ostatnio wystąpiła u ryb ospa delikatna, którą usunąłem lekiem, i przeszlo rybkom, ale chyba trochę rośliny ucierpiały na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr aquael fan1 do 150litrów, bystrzyki ojej nie wiem te brązowe z kropką z boku, a glonojad zwykły mały czarny. Sorka, ale nie jestem takim znawcą a szukam porad. Mam pytanie, czy jak parę dni temu wpuściłem lek Formisol i pomógł powtórzyć za tydzień zabieg tylko w mniejszej dawce, i jak z podmianą bo słyszałem, że po tej kuracji trzeba podmienić wodę i właśnie nie wiem jaką wodę wlać. Kupić wodę ze sklepu i taką wlac ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bystrzyki proponuje oddać bo to ryby stadne a już nie masz miejsca w akwarium. Glonojad rożnie za duży do tego litrażu więc też do oddania.

 

Wodę podmieniaj 20-25 % co tydzień,

 

Po kuracji podmienić 50% ewentualnie kupić trochę węgla w sklepie akwarystycznym i wsadzić go do filtra zamiast gąbki na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jaki jest sens podmiany wody w akwarium?

Posiadam akwa 112l ok. 80l netto, wydajny filtr biologiczno mechaniczny (gąbka, ceramika, zeolit) 950l/h do tego lampa UV. I posiadam sporo roślin. Zamiast podmiany co dwa tygodnie stosuję filtrację chemiczna usuwa wszystkie związki azotu i dodatkowo węgiel przez 48h.

 

 

Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens podmiany wody w akwarium?

posiadam akwa 112l ok. 80l netto, wydajny filtr biologiczno mechaniczny (gąbka, ceramika, zeolit) 950l/h do tego lampa UV. i posiadam sporo roślin. zamiast podmiany co dwa tygodnie stosuje filtracje chemiczna usuwa wszystkie związki azotu i dodatkowo węgiel przez 48h.

Nie każdy akwarysta ma dostatecznie wydajny filtr i wystarczająco dużo roślin.

Nie każdemu chce się bawić z węglem akt. i chemią.

Bardziej proste wydaje się trochę wody podmienić :) Na pewno jest to tańsze wyjście.

 

Poza tym wraz ze świeżą wodą dostarczamy do akwa różne wartościowe makro i mikro elementy.

To ważne jeśli nie nawozimy akwarium, lub w nawożeniu mamy braki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku to nie jest takie trudne. Mam stary filtr więc tylko go montuje i tyle. A chemia regeneruje się w solance więc też nie ma większego problemu, przepłukać do filtra i jest. A co do nawożenia to zakupiłem świetny nawóz nie żaden markowy ale sprawdzony i działa naprawdę dobrze a kosztował zaledwie 4 zł za 500ml.

 

 

Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem świetny nawóz nie żaden markowy ale sprawdzony i działa naprawdę dobrze a kosztował zaledwie 4 zł za 500ml.

Może podzielisz się tą informacją? Poza tym stwierdzenie "działa naprawdę dobrze " mało mi mówi.

 

 

Twoje posty, które były poniżej również zasługiwały na "bonusik". Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...