Jump to content

Podmiana wody w akwarium

Recommended Posts

Zawsze lepiej lać odstaną :lol: Można tez w zależności od potrzeb wlewać w różnych proporcjach wodę RO. Ja np nie mam gdzie trzymać wody aby odstała 24 h więc leję prosto z kranu. Przede wszystkim należy się zorientować co się ma w kranie. :D .Najlepiej posiłkować się testami..

testami.

Ważne parametry to GH KG PH

A NO2, NO3... nie są ważne?

KG :?:

sewww@ Napisz wszstkie dane o akwarium i obsadzie to będzie łatwiej doradzić.

Wodę bada się testami. Do kupienia w sklepach akwarystycznych.

akwarium 70l, 10 brzanek sumatrzańskich, 2 bystrzyki i glonojad. Wydajny filtr i oświetlenie, temp 26 stopni. Ostatnio wystąpiła u ryb ospa delikatna, którą usunąłem lekiem, i przeszlo rybkom, ale chyba trochę rośliny ucierpiały na tym.

Filtr aquael fan1 do 150litrów, bystrzyki ojej nie wiem te brązowe z kropką z boku, a glonojad zwykły mały czarny. Sorka, ale nie jestem takim znawcą a szukam porad. Mam pytanie, czy jak parę dni temu wpuściłem lek Formisol i pomógł powtórzyć za tydzień zabieg tylko w mniejszej dawce, i jak z podmianą bo słyszałem, że po tej kuracji trzeba podmienić wodę i właśnie nie wiem jaką wodę wlać. Kupić wodę ze sklepu i taką wlac ???

Bystrzyki proponuje oddać bo to ryby stadne a już nie masz miejsca w akwarium. Glonojad rożnie za duży do tego litrażu więc też do oddania.

Wodę podmieniaj 20-25 % co tydzień,

Po kuracji podmienić 50% ewentualnie kupić trochę węgla w sklepie akwarystycznym i wsadzić go do filtra zamiast gąbki na kilka dni.

wiesz pomimo, że mam 10 tych brzanek, akwarium wydaje się puste, wcale nie jest ich dużo, może dlatego, że są małe jeszcze. Ogólnie panuje harmonia w akwarium, ryby dobrze się czują.,

• 8 months later...

Jaki jest sens podmiany wody w akwarium?

Posiadam akwa 112l ok. 80l netto, wydajny filtr biologiczno mechaniczny (gąbka, ceramika, zeolit) 950l/h do tego lampa UV. I posiadam sporo roślin. Zamiast podmiany co dwa tygodnie stosuję filtrację chemiczna usuwa wszystkie związki azotu i dodatkowo węgiel przez 48h.

Mapet

Jaki jest sens podmiany wody w akwarium?

posiadam akwa 112l ok. 80l netto, wydajny filtr biologiczno mechaniczny (gąbka, ceramika, zeolit) 950l/h do tego lampa UV. i posiadam sporo roślin. zamiast podmiany co dwa tygodnie stosuje filtracje chemiczna usuwa wszystkie związki azotu i dodatkowo węgiel przez 48h.

Nie każdy akwarysta ma dostatecznie wydajny filtr i wystarczająco dużo roślin.

Nie każdemu chce się bawić z węglem akt. i chemią.

Bardziej proste wydaje się trochę wody podmienić :) Na pewno jest to tańsze wyjście.

Poza tym wraz ze świeżą wodą dostarczamy do akwa różne wartościowe makro i mikro elementy.

To ważne jeśli nie nawozimy akwarium, lub w nawożeniu mamy braki.

W moim wypadku to nie jest takie trudne. Mam stary filtr więc tylko go montuje i tyle. A chemia regeneruje się w solance więc też nie ma większego problemu, przepłukać do filtra i jest. A co do nawożenia to zakupiłem świetny nawóz nie żaden markowy ale sprawdzony i działa naprawdę dobrze a kosztował zaledwie 4 zł za 500ml.

Mapet

zakupiłem świetny nawóz nie żaden markowy ale sprawdzony i działa naprawdę dobrze a kosztował zaledwie 4 zł za 500ml.

Może podzielisz się tą informacją? Poza tym stwierdzenie "działa naprawdę dobrze " mało mi mówi.

Twoje posty, które były poniżej również zasługiwały na "bonusik". Mapet

Share

• Create New...