Skocz do zawartości

Akwarium własno róbka czy kupione ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chciał bym w salonie w szafie na środku zamontować akwarium szerokość szafy będzie miała coś około 5m i wyskości 2,3m.Po środku myślałem nad masywnym stelażem ok 200x50x80 lub troszke inne wymiary.I pytanie czy kupić akwarium już gotowe bez pokrywy pokrywa będzie robiona samemu w celu wyglądów estetycznych i dobrego oświetlenia dziennego jak i nocnego.Jaki był by koszt takiego akwarium robionego na zamówienie a jaki kupna nowego już sklejonego w zoologicznym. Ile by wyniosły koszty wyposażenia akwarium kupna roślin pod paletki i ile by mogło by ich być paletek + np neonki czerwone lub innesa. Odpowiedni filtr grzałka i wszystko inne co jest potrzebne. Jeśli ktoś miał doświadczenia z budowaniem szafy proszę o pw . Bo nie chce mieć niemiłych niespodzianek że stelaż padnie a 800l wody będzie u mnie w salonie .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cenie akwarium powiedzą ci w firmie. Oświetlenie musisz zrobić sam albo komuś zlecić. Ewentualnie kupić belki.

 

Filtr to jedynie sump, Unimax 700, Fluval FX5, lub zbudowany za tłem jak ja mam w akwariach.

 

Grzałka 300W lub 2x300W o ile będą tam palety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...