Skocz do zawartości

Aquael Ecolight - kto to rozbierał


miszszczu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam moduł oświetleniowy Aquael Ecolight 24 W T5

http://www.aquael.pl/images/phocagaller ... %2024W.jpg

wszystko póki co działa, ale jak wiemy świetlówki tam nie wymienisz - oczywiście najprościej (ale i pewnie najdrożej) jest kupić nowy moduł i heja

 

A mnie nurtuje inne pytanie, a specem od elektryki/elektroniki nie jestem

żeby samemu złożyć oświetlenie potrzebny: statecznik elektroniczny, oprawki, przewód z włącznikiem, świetlówkę i ewentualnie jakieś uchwyty

najdroższa jest świetlówka i statecznik

Wpadłem na szalony pomysł, że gdy nadejdzie czas wymiany świetlówek, to nie będę kupował nowego modułu ani statecznika, a odetnę od starego modułu ecolight przewód z włącznikiem, pod to podepnę zakupione oprawki i oświetlenie gotowe. Bo chyba statecznik w najnowszej generacji ecolight montowany jest w tej listwie z włącznikiem? próbował już ktoś czegoś takiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działało by.

taką oto odpowiedź dostałem z serwisu aquaela:

 

"ten statecznik nie zasili świetlówki ponieważ ma tylko 4 przewody wychodzące

2 to napięcie 230V a 2 pozostałe to oprawki a świeltówka potrzebuje 4 przewodów na oprawki

dlatego w oprawkach jest zalwana żywicą jeszcze jedna płytka elektroniczna"

 

nie za bardzo kaman o czym Pan pisze o jakich 4 przewodach - może tylko taka gadka szmatka

będę wymieniał oświetlenie to i tak nie kupię tego modułu - zatem sprawdzę doświadczalnie, kupię oprawki i tanią świetlówkę stary moduł rozłożę na części pierwsze i spróbuję podłączyć

ale to za jakiś rok, może 10 miesięcy

chętnie dowiedziałbym się jednak prędzej czy muszę zbierać kasę na stateczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podłączania jednej świetlówki ze statecznika powinny wychodzić właśnie 2 przewody + 230V.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic394531.html

Jak wyjmiesz świetlówkę (dostaniesz się do przewodów) to pomierz napięcia i wszystko będzie jasne. Wg mnie nie powinno być najmniejszych problemów by to zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ten schemat chodzi?

no raczej nie

ja mam świetlówki T5 i statecznik elektroniczny a tu schemat ze statecznikiem elektromagnetycznym (ze starterem) ...

 

zasada podłączenia chyba powinna być mniej więcej taka

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

czyli że ze statecznika w kierunku świetlówki powinny wychodzić 4 kable ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...