Skocz do zawartości

Walka z nitkami


Piotrek100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim akwarium zalęgło się coś takiego:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 8fb28.html

 

Pokryty jest tym cały mech którego jest sporo.

 

 

Jestem początkującym i interesuje mnie czy 5krewetek CR i częsta podmiana wody zaradzi temu problemowi?

A jeśli nie to co ? proszę o podpowiedzi.

 

 

Akwarium 25l.

Filtr wewnętrzny z gąbką (400l/h).

Oświetlenie 11w x 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie kupować żadnych preparatów, tylko te pieniądze przeznaczyć na testy do wody?

Jak długo tak zaatakowane rośliny mogą przetrwać i czy zaciemnianie akwarium to dobry pomysł?

 

Edit:

 

Jeszcze jedno gdzieś tu na forum znalazłem że dodanie jeszcze jednej świetlówki pomaga na coś podobnego czy to działa?

 

 

nemo130: Używaj opcji edytuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś test Po4 ? Jaki wynik ?

Ja mam wysokie więc dodaje KNO3 sól akwarystyczną z allegro aby otrzymać NKP więc No3 trzymam na poziomie 20 ppm

i problem jak pisałem wyżej z wyłączeniem gazu znika .

Na razie to usuwaj to mechanicznie - czyli ręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby rozwiązać problem należałoby wiedzieć co się ma w akwarium. :mrgreen: Testy na pewno by ułatwiły sprawę. Niektóre preparaty chemiczne są jako tako skuteczne ale nie usuną za was przyczyny,więc na dłuższą metę jaki jest sens ich stosowania. Równowaga N P K to podstawy !! Światło ,braki lub nadmiary w nawożeniu, pobudzenie roślin do wzrostu poprzez podanie co 2. Gdzieś w tym jest brakujące ogniwo. Tak na chybił trafił nic Wam nie pomożemy. Ja do usunięcia glonów użyję niestety środka opartego na salicylatach oraz Easy Carbo . Mam ich już tak dużo że muszę się tym posiłkować bo szkoda mi roślin. Usuwanie ich mechanicznie daje mizerne efekty. Później gdy glony trochę osłabną podam pełne makro .Mam nadzieję że rośliny wygrają wyścig.

Poza tym - Ludzie , poszukajcie trochę w sieci , jest tego pełno. Naprawdę trzeba czytać i wyciągać wnioski co się zrobiło nie tak.Są opisane chyba wszelkie możliwe przypadki . Uniwersalnej recepty raczej nikt nie poda. Życzę wytrwałości w walce z glonami. ;)

 

P.S Jak Ci się nitki pojawiają po podaniu CO 2 to znaczy że masz braki w nawożeniu !!!!! Rośliny dostaja bodziec do wzrostu ale nie maja "co jeść " więc korzystają na tym glony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poprzednikiem - cyt. "Poza tym - Ludzie , poszukajcie trochę w sieci , jest tego pełno"

... - ale forum jest od tego jak koś pyta to po to by nie szukać.

Rzadko coś piszę jak na razie ale miałem ten problem z nitkami więc mówię jak mi się udało je zwalczyć.

Zero gazu jeśli ktoś stosuje NPK to podstawa i myślę że wymiana wody jaką robię 50:50 RO + wodociąg u mnie załatwiło sprawę

ale dodam iż problem po czasie wraca więc nie wiem na 100 % czy to co podaję jest słuszne czy to tylko zbieg jakiś okoliczności

które wciąż trwają w akwarium ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poprzednikiem - cyt. "Poza tym - Ludzie , poszukajcie trochę w sieci , jest tego pełno"

które wciąż trwają w akwarium ...

Myślicie że nie googlowałem ?? Napisałem tu bo chciałem się dowiedzieć jak Ludzie radzą sobie z tym problemem!

 

Edit:

 

Czy glony mogły się pojawić przez to że zostawiłem włączone światło na łikend?

Teraz nie wiem co lepsze czy zostawiać światło czy gasić?

 

nemo130: Regulamin: 6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.= +1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Udało mi się pozbyć ustrojstwa 3 tygodnie stosowałem EASY LIFE EASY CARBO i wymieniałem wodę co 4-5 dni (5l). Wcześniej uzdatniałem ją AQUA EL Preparat ActiPondClean, a po podmianie dawałem 2 krople Crusta Guard firmy Tropical.

Między tymi 2 preparatami był odstęp 24h jak zalecają producenci.

 

Jak na razie Cieszę się widokiem ładnego i czystego akwarium :D

 

Skoro nie ma glonów zamykam. W razie nawrotu proszę o PW, to odblokuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...