Skocz do zawartości

Jaką pompę do hydroponiki


jupi1314
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do osób posiadających hydroponikę.

Jaką pompę polecicie ( zewnetrzną lub wewnętrzną - obojetne) do hydroponiki aby podniosła mi strumień na ok 70 cm.

Znalazłem kilka filtrów które mają w opisie że wysokość podnoszenia 0,5.. 0,7 itp, ale jak wiecie, papier wszystko przyjmie dlatego nie dokońca wierzę w ulotkę. Dlatego szukam opinii u osób które mają w tym doświadczenie.

Oczywiście, cena jest tu znaczącą kwestią odnośnie wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka pojemność akwa? Z tego co słyszałem to wiele osób chwali sobie pompki od CO.

 

Co do wysokości podnoszenia to zawsze patrz aby było z 20/30cm wyżej niż piszą bo automatycznie im wyżej tym mniejszy przepływ ponieważ pompka nie może wtłoczyć wody na górę.

 

Jak małe akwa to może pompka od minikani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Wracam do mojego tematu pompy do hydroponiki. Wcześniej uważalem że pompa CO bedzie za droga ale doszedłem do wniosku aby moc tej pompy wykorzystać bardziej efektywniej. Postanowilem dorobić filt zewnętrzny do pompy.

jako uklad rur zastosowałem system klejony rur 3/4". Układ sztywny tur jest w akwarium i filtrze, jako połączenie odpływ i dopływ zastosowałem rury od pralki, są elastyczne i wystrczająco mocne.

Pompa C.O. ma 3 biegi ale na 1 biegu robi wielki wir wody w zlewie podczas próby :) .. rybki będą miały karuzelę :)

W pierwszyk korpusie mam zamiar dać do połowy keramzyt a u dołu gąbkę. w środek dałem kawalek rurki PCV 22mm z wywierconymi otworami u dołu. większe brudy zostają na keramzycie. w drugim kuprusie filtra zastosowałem wkład sznurkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj rady poprzednika bo będziesz miał problemy przy ewentualnym czyszczeniu/wymianie wkładów.

 

Pamiętaj aby dać zaworki na rurkach znajdujących się za trójnikiem (mówię o rurce, która wychodzi z filtra i idzie do akwa i do hydroponiki) bo zazwyczaj jest tak, że woda wybiera sobie drogę, która stawia mniejszy opór i w tym wypadku jak by nie było zaworka to cała woda poleci do akwa, a do hydroponiki najprawdopodobniej nic nie poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...