Skocz do zawartości

Co pod zbiornik


Kieras13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako ze dzisiaj odbieram zbiornik mam kilka pytan, mianowicie jednym z pierwszych pytanek jest,

czy cos podkladacie pod akwarium,pomiedzy zbiornik a szafke, zbiorniczek jest cos kolo 120cm/30/30 ( dokladne wymiary bede znal jak przywioze dzis wieczor )

szafka nie jest orginal od tego zbiorniczka, to poprostu masywny domowy mebel z drzewa.

I niech ktos mi powie czy kolejne pytania jakie bede mial,ciagnac dalej w tym watku, czy zakladac nowe.

Z gory dzieki i prosze o wyrozumialosc to moj pierwszy post na tym forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basteq a jeżeli szafka nie jest idealnie wypoziomowana? Lub np pod spodnią szybę podejdzie jakiś paproch/piasek/żwirek/cokolwiek, to bez gąbki nie będzie miało z czasem negatywnego wpływu na szkło?

 

Ja bym dał. Jeżeli nie kupisz gotowego na wymiar to wytnij ze starej karimaty albo daj styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basteq a jeżeli szafka nie jest idealnie wypoziomowana? Lub np pod spodnią szybę podejdzie jakiś paproch/piasek/żwirek/cokolwiek, to bez gąbki nie będzie miało z czasem negatywnego wpływu na szkło?

 

 

A co ma wspólnego wypoziomowanie z podkładką?

 

Zazwyczaj to się czyści szafkę przed położeniem akwarium więc nie widzę problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej się zabezpieczyć na wszelki wypadek. Tak jak mordimer napisał, dużo kłopotu z tym nie ma, koszt ogromny to też nie jest (ja matę w akwarystycznym 100x40 kupiłem za 15zł), karimatę można dostać też w granicach tej ceny. Może i nie jest to konieczne, ale lepiej zabezpieczyć szkło i spać spokojnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście miałem pod zbiornikiem 54l styropian, teraz jest 25l i mam wyciętą karimatę która mnie irytuje swoim kolorem. Przymierzam się do 112l i mam zamiar dać taką piankę używaną pod panele podłogowe grubości ok 4mm. Do końca nie jestem pewny czy wystarczy. Nie wyobrażam sobie akwa bez żadnej podkładki bo z uwagi na masę całkowitą akwa, mebel może się poddać i skrzywić co może doprowadzić do powodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pamiętaj że w okolicy akwa jest wilgoć, a drewno pracuje. W zależności od tego z jakiego drewna jest zrobiony stolik może w ostateczności nawet dojść do pęknięcia dna (miałem taki przypadek). Ja mam pod akwa 2 cm twardy posadzkowy styropian odpowiednio zamaskowany. To chyba nie jest duży koszt spokojnego snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...