Skocz do zawartości

Ustawienie filtra a wylot CO2


Norbiz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Zakupiłem ostatnio filtr kubełkowy (dla mnie to nowość absolutna, jeszcze niedawno nie wiedziałem że takie istnieją) i zamontowałem go w moim akwarium mniej więcej zgodnie z instrukcją producenta Hagen. Wszystko przedstawiam na rysunku (chciałem to jakoś ładnie narysować a wyszło jak zawsze), następnie podłączyłem tam bimbrownie.

Na początku byłem zadowolony z tego układu, ale im więcej czytam posty na forum tym mniej rozumiem i mam więcej wątpliwości.

 

Chciałbym Was pomęczyć pytaniami:

 

1. Czy deszczownica, którą mam w komplecie powinna być założona i daje jakieś korzyści? A jeśli już lepiej żeby była to pod wodą czy na jej powierzchni?

 

2. Kostkę z CO2 umieściłem pod głównym strumieniem wypływającym, żeby wylot wody "rozdmuchał" gaz po maksymalnej powierzchni a ostatnio czytałem, co by kostkę lipową umieścić pod rurką zasysającą, gdzie CO2 w kubełku rozmiesza się z wodą i który, będzie pełnił funkcję jakiegoś reaktora.

 

Wymiary mojego profilowanego baniaka to 80x40x35

a obsada to:

15x Danio

6x Otosek

4x Gupik

1x Karlik szponiasty

Dodam, że choć nie używam napowietrzania i bimbrownia cały czas podłączona to, żadnej przyduchy nigdy nie zaobserwowałem.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy deszczownica, którą mam w komplecie powinna być założona i daje jakieś korzyści? A jeśli już lepiej żeby była to pod wodą czy na jej powierzchni?

Najbardziej optymalne ustawienie jest wtedy gdy znajduje się ona pod wodą, a woda leci do góry poruszając taflą wody.

 

2. Kostkę z CO2 umieściłem pod głównym strumieniem wypływającym, żeby wylot wody "rozdmuchał" gaz po maksymalnej powierzchni a ostatnio czytałem, co by kostkę lipową umieścić pod rurką zasysającą, gdzie CO2 w kubełku rozmiesza się z wodą i który, będzie pełnił funkcję jakiegoś reaktora.

Filtr może się zapowietrzać ale jak ustawisz tak, że CO2 będzie rozprowadzane po akwa będzie dobrze. Warto też zbudować reaktor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...